Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
3°C | 19°C
torek, 01.05.2017
6°C | 22°C
sreda, 02.05.2017
9°C | 22°C
četrtek, 03.05.2017
11°C | 22°C
petek, 04.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Imeli smo ulični piknik


SOSED SOSEDU

| |
01.10.2015      8:41
A A

Imeli smo ulični piknik


Na Vrzdencu, v eni izmed ulic, smo »pod sedlom« oziroma tam, nasproti ceste v Žažar, pripravili prvi Ulični piknik. Ideja se je porodila na podlagi vsakodnevnih srečanj na ulici.


Deli:

Smo ulica z 12 hišami, kjer ne manjka otroške razposajenosti, saj tukaj živi 11 fantkov in punčka, ki so stari od 4 mesece do 9 let. V letošnjem letu pričakujemo še 2 novorojenčka, in prav vsi komaj čakamo, da izvemo, ali se bo dvignilo povprečje punčk ali bomo imeli pravo nogometno moštvo (in to z menjavami). Ravno zaradi povezanosti otrok in nenehnega srečevanja na ulici, ko ni nikoli dovolj časa, da bi z vsemi v miru poklepetal, se je rodila ideja o "STREET" PIKNIKU. Nekaj časa je le zorela, ko pa so zanjo izvedeli vsi prebivalci ulice, je bila večinsko sprejeta, kar je bilo po eni strani majhno presenečenje, po drugi strani pa željen odziv.
Odločili smo se, da bo Ulični piknik potekal vsak leto, in sicer prvo soboto v septembru, ter da vsako leto organizacijo prevzame druga hiša. Za meso in kruh se pobira denar, ostale dobrote in pijačo pa prinese vsak sam. Idejo naj bi premierno izpeljali že lansko leto, a nas je pregnalo vreme in smo piknik odpovedali. Enako se je skoraj zgodilo tudi letos, ko pa smo kljub odločitvi, da se Uličnega piknika v primeru slabega vremena ne prestavlja, soglasno sprejeli pobudo, da se izjemoma piknik prestavi na nedeljo, ko je bilo napovedano suho vreme. Tako smo 5. septembra končno izpeljali 1. ULIČNI PIKNIK. Grelo nas je toplo sonce, slišati je bilo otroško veselje in prijeten klepet sosedov. Dišalo je po pečenju in ostalih sladkih dobrotah. Prav prijetno je bilo in ni dvoma, da Ulični piknik ne bi postal tradicionalen.

 

Andreja in Uroš Mrzlikar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.