Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

delno oblačno
Popoldne bo v jugozahodni in južni ter delu osrednje Slovenije zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo pretežno jasno. Temperature bodo od 2 do 7, na Primorskem do 10 stopinj C.
0°C | 4°C
ponedeljek, 05.12.2016
0°C | 4°C
torek, 06.12.2016
0°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 0°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Imeli smo ulični piknik


SOSED SOSEDU

| |
01.10.2015      8:41
A A

Imeli smo ulični piknik


Na Vrzdencu, v eni izmed ulic, smo »pod sedlom« oziroma tam, nasproti ceste v Žažar, pripravili prvi Ulični piknik. Ideja se je porodila na podlagi vsakodnevnih srečanj na ulici.


Deli:

Smo ulica z 12 hišami, kjer ne manjka otroške razposajenosti, saj tukaj živi 11 fantkov in punčka, ki so stari od 4 mesece do 9 let. V letošnjem letu pričakujemo še 2 novorojenčka, in prav vsi komaj čakamo, da izvemo, ali se bo dvignilo povprečje punčk ali bomo imeli pravo nogometno moštvo (in to z menjavami). Ravno zaradi povezanosti otrok in nenehnega srečevanja na ulici, ko ni nikoli dovolj časa, da bi z vsemi v miru poklepetal, se je rodila ideja o "STREET" PIKNIKU. Nekaj časa je le zorela, ko pa so zanjo izvedeli vsi prebivalci ulice, je bila večinsko sprejeta, kar je bilo po eni strani majhno presenečenje, po drugi strani pa željen odziv.
Odločili smo se, da bo Ulični piknik potekal vsak leto, in sicer prvo soboto v septembru, ter da vsako leto organizacijo prevzame druga hiša. Za meso in kruh se pobira denar, ostale dobrote in pijačo pa prinese vsak sam. Idejo naj bi premierno izpeljali že lansko leto, a nas je pregnalo vreme in smo piknik odpovedali. Enako se je skoraj zgodilo tudi letos, ko pa smo kljub odločitvi, da se Uličnega piknika v primeru slabega vremena ne prestavlja, soglasno sprejeli pobudo, da se izjemoma piknik prestavi na nedeljo, ko je bilo napovedano suho vreme. Tako smo 5. septembra končno izpeljali 1. ULIČNI PIKNIK. Grelo nas je toplo sonce, slišati je bilo otroško veselje in prijeten klepet sosedov. Dišalo je po pečenju in ostalih sladkih dobrotah. Prav prijetno je bilo in ni dvoma, da Ulični piknik ne bi postal tradicionalen.

 

Andreja in Uroš Mrzlikar

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.2016 | Družabni dogodki
Miklavž prihaja na obisk
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert
04.12.2016 | Družabni dogodki
Miklavž prihaja na obisk
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.