Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-6°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Dvojni praznik za horjulsko župnijo


SOSED SOSEDU, VERSKE

| |
17.05.2016      21:35
A A

Dvojni praznik za horjulsko župnijo


Horjul, 14. maj – Horjulska župnija se je na predvečer binkoštne nedelje veselila dvojnega praznika – obiska nadškofa msgr. Stanislava Zoreta ter podelitve zakramenta sv. krsta za dvojčka družine Bastarda z Vrzdenca.


Deli:

Horjulski župnik Janez Smrekar je uvodoma zbrane, posebej pa nadškofa in sobrate duhovnike , prisrčno pozdravil v župnijski cerkvi ter se zahvalil Bogu za dvojno veselje, ki ga ima župnija Horjul čast praznovati.

Bogoslužje je nadaljeval msgr. Zore, ki je pred obredom pozval zbrane, naj skupaj z Jakobom in Julijo, ki bosta sprejeta v krščansko občestvo, podoživijo ta sveti zakrament tudi sami. V pridigi se je zahvalil staršema krščencev, da sta odgovorila božjemu klicu in v svojo sredo sprejela vseh devet božjih otrok. Luciji, Juriju, Primožu, Lenartu, Neži, Mariji, Petru Pavlu sta se tako pridružila še Julija in Jakob. "Jezus vaju je izbral za njihova starša ter vama s tem naložil težko in odgovorno nalogo," je med drugim dejal zakoncema Bastarda, vse navzoče pa opomnil, naj vsak dan blagoslavljajo otroke, ki so udejanjena božja ljubezen. Po stalnici krstnega obredja sta starša in botra v prvem delu bogoslužja obljubila, da bosta Julijo in Jakoba vzgajala v veri. V drugem delu pa je krstitelj mazilil otroka s sveto krizmo ter ju oblil z blagoslovljeno vodo. Novokrščenca je priporočil v varstvo vsem svetnikom in svetnicam, bratci in sestrici pa so se nanju spomnili v prošnjah. Vsi navzoči so imeli tokrat priložnost resnično občutiti, kako lepa je v resnici vera, saj ponuja odgovore na vsa vprašanja življenja ter življenje tudi sprejema medse.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Zahvala

V soboto, 14. maja, je bilo krščevanje naših dvojčkov; Jakoba in Julije. V veliko veselje in čast nam je, da jih je krstil spoštovani gospod nadškof Stanislav Zore. Hvala Bogu za ta blagoslov. Posebna zahvala gre našemu župniku gospodu Janezu Smrekarju za povabilo gospoda nadškofa in za gostoljubje po maši. Hvala somaševalcem gospodom – dekanu Blažu Gregorcu, Petru Zakrajšku in Boštjanu Prevcu, pevcem cerkvenega pevskega zbora Danica za lepo petje in vsem vam, ki ste prišli v župnijsko cerkev svete Marjete in bili z nami ob tem lepem dogodku. Velik boglonaj za vsa voščila, lepe želje in darove ter pomoč pri pogostitvi v pastoralnem domu.

Družina Bastarda 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.