Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, ponekod na Kočevskem in v Beli krajini pa bo zmerno do pretežno oblačno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megleno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -2 do 2, na Primorskem do okoli 8 stopinj C.
-8°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-8°C | 0°C
torek, 24.01.2017
-7°C | 0°C
sreda, 25.01.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Diatonična harmonika za staro in mlado


SOSED SOSEDU

| |
27.01.2014      12:24
A A

Diatonična harmonika za staro in mladoDeli:

V zadnjih desetih letih je diatonična harmonika dobesedno obnorela Slovenijo. V času Avsenika in Slaka je veljala za podeželski inštrument. Mladim pa je tovrstna glasba zopet prirasla k srcu s skupino Gamsi, pozneje z Atomik Harmonik, danes pa jo je ob kopici dobrih slovenskih ansamblov mogoče slišati na vsakem koraku. Tudi zavedanje o pomenu te glasbe se je močno okrepilo in tako je našla pot v srca številnih Slovencev. Da se tovrstna glasba razvija še naprej, so zaslužne tudi številne glasbene šole, ki delujejo širom po Sloveniji. Ena od teh je Glasbena šola Marolt, ki deluje na območju osrednje Slovenije že več kot 10 let. Mlad kolektiv glasbenikov skrbi, da učenci prejmejo kakovostno znanje. Vzgojili so tudi že dva domača ansambla; zelo znan je Ansambel Mladi godci, kakšno leto pa je na sceni tudi Ansambel Ponos. Da pa leta niso ovira za igranje inštrumenta, dokazuje tudi spodnja fotografija, na kateri sta namlajši in najstarejši harmonikar Glasbene šole Marolt. Prvi je star komaj 6 let, prihaja iz Ljubljane in mu je ime Erik Žontar, drugi pa tudi, zanimivo, prihaja iz Ljubljane in je za svoja leta pravi "kerlc" – 81-letni Ernest Klenovšek. Ernest je v tem letu tudi posnel lastno CD-ploščo. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.