Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, še se bodo pojavljale padavine, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
11°C | 13°C
petek, 28.10.2016
4°C | 13°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
4°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Diatonična harmonika za staro in mlado


SOSED SOSEDU

| |
27.01.2014      12:24
A A

Diatonična harmonika za staro in mladoDeli:

V zadnjih desetih letih je diatonična harmonika dobesedno obnorela Slovenijo. V času Avsenika in Slaka je veljala za podeželski inštrument. Mladim pa je tovrstna glasba zopet prirasla k srcu s skupino Gamsi, pozneje z Atomik Harmonik, danes pa jo je ob kopici dobrih slovenskih ansamblov mogoče slišati na vsakem koraku. Tudi zavedanje o pomenu te glasbe se je močno okrepilo in tako je našla pot v srca številnih Slovencev. Da se tovrstna glasba razvija še naprej, so zaslužne tudi številne glasbene šole, ki delujejo širom po Sloveniji. Ena od teh je Glasbena šola Marolt, ki deluje na območju osrednje Slovenije že več kot 10 let. Mlad kolektiv glasbenikov skrbi, da učenci prejmejo kakovostno znanje. Vzgojili so tudi že dva domača ansambla; zelo znan je Ansambel Mladi godci, kakšno leto pa je na sceni tudi Ansambel Ponos. Da pa leta niso ovira za igranje inštrumenta, dokazuje tudi spodnja fotografija, na kateri sta namlajši in najstarejši harmonikar Glasbene šole Marolt. Prvi je star komaj 6 let, prihaja iz Ljubljane in mu je ime Erik Žontar, drugi pa tudi, zanimivo, prihaja iz Ljubljane in je za svoja leta pravi "kerlc" – 81-letni Ernest Klenovšek. Ernest je v tem letu tudi posnel lastno CD-ploščo. 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.