Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Danes bo oblačno in čez dan deževno. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
11°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 8h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

100. rojstni dan Lidije Petrevčič Goljar


SOSED SOSEDU

| |
06.03.2013      15:47
A A

100. rojstni dan Lidije Petrevčič Goljar


Horjul, 21. februar – V Centru starejših Horjul je svoj stoti rojstni dan v krogu družine, stanovalcev doma in domskega osebja praznovala Lidija Petrevčič Goljar.


Deli:

Kot je pojasnila direktorica doma Slavi Kosec, se je v domu prvič zgodilo, da kateri od stanovalcev slavi ta častitljivi jubilej. Temu primerna je bila tudi pozornost, ki so jo dogodku namenili v domu; pripravili so slovesnost s harmoniko in torto, manjkali pa niso niti šopki niti stiski rok ter voščila osebja in stanovalcev doma.
Lidija Petrevčič Goljar se je rodila leta 1913 v Trstu; pozneje se je preselila v Ljubljano. Pri 28 letih se je poročila s Francem Goljarjem, po vojni pa se je zaposlila v podjetju Gorjanci v Novem mestu, kjer je ostala do upokojitve. Kot so povedali sorodniki, je za časa aktivne jeseni življenja zelo rada brala, reševala križanke, pletla in kvačkala ter šivala gobeline. Veliko jih je poklonila, nekateri pa še vedno krasijo njeno sobo doma. Kot so še dejali, je v Horjulu zdaj našla svoj drugi dom in spoznala veliko prijateljev, s katerimi se rada druži.
Ob praznovanju stoletnice Lidiji želimo še veliko zdravja in veselja tudi v uredništvu Našega časopisa.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.