Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Danes bo oblačno, ponekod na Primorskem tudi megleno. Padavine se bodo sprva pojavljale predvsem v zahodni polovici države, čez dan pa se bodo okrepile in razširile nad vso državo. Jugozahodni veter bo dopoldne oslabel, popoldne se bo veter obračal na severovzhodno smer.
8°C | 10°C
sobota, 25.02.2017
2°C | 10°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 10°C
ponedeljek, 27.02.2017
-2°C | 13°C
torek, 28.02.2017
3°C | 13°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Večer z očeti


VRTEC

| |
09.01.2014      11:23
A A

Večer z očeti


Konec novembra smo imeli v skupinah Kresnice in Čebele Večer z očeti. Na ta dan smo se začeli pripravljati že v začetku novembra.


Deli:

V skupini Kresnice so se otroci s svojimi očeti dobili v sredo, 27. 11. 2013, ob 17. uri. Po polurnem delu z materiali so skupaj pripravili igralnico za nastop, ki so ga otroci pripravili v ta namen. Otroci so nastopili s pesmima Kostanjček zaspanček in Zajček Dolgoušček, ki so ju spremljali z malimi inštrumenti in harmonikama. Sledili sta dramatizaciji Razbita buča in Kako diši jesen. Nastop so zaključili s plesom in petjem pesmi Čarovnica Mica. Okrog 18.30 so se otroci skupaj s spremljevalci v prijetnem vzdušju razšli.

Naslednji dan, v četrtek, 28. 11., pa je bil Večer z očeti še v skupini Čebele. Prvi otroci so svojimi spremljevalci prišli že pred 17. uro. V prvem delu večera so otroci svojim spremljevalcem predstavili različne materiale, tudi tiste, s katerimi še nikoli niso delali. Po eni uri risanja, barvanja, striženja, slikanja, branja, štetja, pisanja, igranja spomina ... smo delo v skupini zaključili in se skupaj odpravili v telovadnico. Tu smo skupaj zaplesali Abraham 'ma sedem sinov ter bans Gremo lovit medveda. Sledila je igra tišine, v kateri smo ugibali, kateri skrivnostni predmet se skriva v majhni papirnati vrečki; mnenja so bila različna, vendar da je notri kompas, ni ugotovil nihče. V nadaljevanju smo za očete in druge spremljevalce otrok pripravili dramatizacijo Čarovnica Mica in severna zvezda. Večer se je zaključil s pokušnjo peciva, ki smo ga spekli prejšnji dan, ter suhim sadjem in sokom. Večera z očeti se je udeležilo 20 otrok iz skupine, tako da nas je bilo na koncu vseh skupaj 43.

Težko pričakovanega večera je bilo naposled konec in otroški glasovi so zamrli v daljavi vse do naslednjega jutra.

 

                                                                                                                                                Barbara Čepon
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 445
Izšla: 30.01.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
24.02.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.