Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Večer z očeti


VRTEC

| |
09.01.2014      11:23
A A

Večer z očeti


Konec novembra smo imeli v skupinah Kresnice in Čebele Večer z očeti. Na ta dan smo se začeli pripravljati že v začetku novembra.


Deli:

V skupini Kresnice so se otroci s svojimi očeti dobili v sredo, 27. 11. 2013, ob 17. uri. Po polurnem delu z materiali so skupaj pripravili igralnico za nastop, ki so ga otroci pripravili v ta namen. Otroci so nastopili s pesmima Kostanjček zaspanček in Zajček Dolgoušček, ki so ju spremljali z malimi inštrumenti in harmonikama. Sledili sta dramatizaciji Razbita buča in Kako diši jesen. Nastop so zaključili s plesom in petjem pesmi Čarovnica Mica. Okrog 18.30 so se otroci skupaj s spremljevalci v prijetnem vzdušju razšli.

Naslednji dan, v četrtek, 28. 11., pa je bil Večer z očeti še v skupini Čebele. Prvi otroci so svojimi spremljevalci prišli že pred 17. uro. V prvem delu večera so otroci svojim spremljevalcem predstavili različne materiale, tudi tiste, s katerimi še nikoli niso delali. Po eni uri risanja, barvanja, striženja, slikanja, branja, štetja, pisanja, igranja spomina ... smo delo v skupini zaključili in se skupaj odpravili v telovadnico. Tu smo skupaj zaplesali Abraham 'ma sedem sinov ter bans Gremo lovit medveda. Sledila je igra tišine, v kateri smo ugibali, kateri skrivnostni predmet se skriva v majhni papirnati vrečki; mnenja so bila različna, vendar da je notri kompas, ni ugotovil nihče. V nadaljevanju smo za očete in druge spremljevalce otrok pripravili dramatizacijo Čarovnica Mica in severna zvezda. Večer se je zaključil s pokušnjo peciva, ki smo ga spekli prejšnji dan, ter suhim sadjem in sokom. Večera z očeti se je udeležilo 20 otrok iz skupine, tako da nas je bilo na koncu vseh skupaj 43.

Težko pričakovanega večera je bilo naposled konec in otroški glasovi so zamrli v daljavi vse do naslednjega jutra.

 

                                                                                                                                                Barbara Čepon
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.