Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Vaja evakuacije v vrtcu Horjul


VRTEC

| |
15.11.2016      10:28
A A

Vaja evakuacije v vrtcu HorjulDeli:

V mesecu požarne varnosti smo v vzgojno-varstveni enoti pri Osnovni šoli Horjul 18. 10. 2016 izvedli vajo evakuacije. Letos smo se odločili, da preverimo, kako smo pripravljeni na potres. V dnevih pred evakuacijo smo se z otroki pogovarjali in vadili, kaj storimo v primeru potresa. Poiskali smo varna mesta v posameznih igralnicah, ogledali smo si, kje vse lahko vrtec zapustimo, in se pogovarjali, v katerih primerih bi morali vrtec zapustiti. V četrtek se je ob 9.30 začelo zares. Vodja vrtca je z zvočnim signalom naznanila začetek, malo kasneje pa še konec potresnega sunka. Otroci so se vživeli v dogajanje. Poskrili so se pod mize in se postavili ob nosilne stene. Po končanem »potresnem sunku« smo se po najbližji poti odpravili do zbirnega mesta, lepo v koloni, kot se za vrtičkarje spodobi.  Najstarejša skupina se je iz telovadnice vrtca umaknila po novih požarnih stopnicah, kar je bilo za otroke pravo doživetje. Na zbirnem mestu smo ugotovili, da smo vsi varno zapustili vrtec in to v zelo kratkem času, za kar so zaslužne tudi kuharice, ki so pomagale mlajšim skupinam. Po končani vaji smo se zbrali v telovadnici vrtca. Otrokom so gasilci Urška Zdešar, Mojca Jazbar in Ladislav Prebil predstavili gasilsko opremo in nam pustili, da smo nekaj opreme tudi preizkusili. Glede na odziv otrok se nam ni bati, da bi v horjulski dolini zmanjkalo gasilskega podmladka.


Tomaž Kužnik

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.