Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 27.05.2017

pretežno jasno
Ponoči in jutri bo pretežno jasno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13, najvišje dnevne od 23 do 26 stopinj C.
11°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 26°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Vaja evakuacije v vrtcu Horjul


VRTEC

| |
15.11.2016      10:28
A A

Vaja evakuacije v vrtcu HorjulDeli:

V mesecu požarne varnosti smo v vzgojno-varstveni enoti pri Osnovni šoli Horjul 18. 10. 2016 izvedli vajo evakuacije. Letos smo se odločili, da preverimo, kako smo pripravljeni na potres. V dnevih pred evakuacijo smo se z otroki pogovarjali in vadili, kaj storimo v primeru potresa. Poiskali smo varna mesta v posameznih igralnicah, ogledali smo si, kje vse lahko vrtec zapustimo, in se pogovarjali, v katerih primerih bi morali vrtec zapustiti. V četrtek se je ob 9.30 začelo zares. Vodja vrtca je z zvočnim signalom naznanila začetek, malo kasneje pa še konec potresnega sunka. Otroci so se vživeli v dogajanje. Poskrili so se pod mize in se postavili ob nosilne stene. Po končanem »potresnem sunku« smo se po najbližji poti odpravili do zbirnega mesta, lepo v koloni, kot se za vrtičkarje spodobi.  Najstarejša skupina se je iz telovadnice vrtca umaknila po novih požarnih stopnicah, kar je bilo za otroke pravo doživetje. Na zbirnem mestu smo ugotovili, da smo vsi varno zapustili vrtec in to v zelo kratkem času, za kar so zaslužne tudi kuharice, ki so pomagale mlajšim skupinam. Po končani vaji smo se zbrali v telovadnici vrtca. Otrokom so gasilci Urška Zdešar, Mojca Jazbar in Ladislav Prebil predstavili gasilsko opremo in nam pustili, da smo nekaj opreme tudi preizkusili. Glede na odziv otrok se nam ni bati, da bi v horjulski dolini zmanjkalo gasilskega podmladka.


Tomaž Kužnik

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.