Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-4°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | -1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Praznovanje kulturnega praznika v našem vrtcu...


VRTEC

| |
11.02.2014      14:35
A A

Praznovanje kulturnega praznika v našem vrtcu


Letošnji začetek februarja smo govorili precej več o vremenu kot o kulturi. Ko smo premagali večino težav, ki nam jih je namenila narava, smo tudi kulturni praznik počastili, kot se spodobi.


Deli:

 

Že nekaj let pripravljamo v vrtcu prireditev v počastitev praznika, namenjenega kulturi. Ob dnevu, ko se spomnimo velikega pesnika, se zberemo v telovadnici vse skupine iz našega vrtca. Vsaka skupina pripravi točko ali dve in jih predstavimo preostalim otrokom v vrtcu. Manjkati pa seveda ne sme niti državna himna, ki ji tiho prisluhnemo.

Tudi letos so se na slavnostno okrašenem odru zvrstili otroci od najmlajših do najstarejših. Gosenice so nam zapele in zaplesale Ringa raja. Mravljice so zapele o dveh psih in Živali jeseni. Žabice so zapele in zaplesale ob pesmici Krica kraca in deklamirale Črni muc, kaj delaš. Kresnice so zaigrale pravljico Razbita buča in zapele pesmico o zajčku. Pikapolonice so si nadele kostume in zaigrale pravljico Zakaj je smreka tudi pozimi zelena. Murni so zapeli afriško pesem Ani Kuni ter zaplesali ob glasbi Sneg je tu. Pravi pevski zborček je skrit v igralnici Čebel. Zapeli so nam dve: Pesmico o snegu ter Prvi sneg. Metulji pa so deklamirali pesem Zaseda za medveda ter nas spomnili na ljudsko izročilo s pesmicama Pika poka pod goro in Šolenčke bom zbiksala.

Zahvaljujoč zaposlenim iz našega vrtca otroci doživijo slovenski kulturni praznik kot gledalci in nastopajoči, začutijo bogastvo našega jezika in se veselijo ob druženju in nastopanju pred prijatelji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.