Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo marsikje megla ali nizka oblačnost. Jutranje temperature bodo od -5 do -2, na Primorskem okoli 5 stopinj C.
-2°C | 5°C
nedelja, 04.12.2016
-5°C | 3°C
ponedeljek, 05.12.2016
-3°C | 5°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 8°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 2.12.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
5°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Praznovanje kulturnega praznika v našem vrtcu...


VRTEC

| |
11.02.2014      14:35
A A

Praznovanje kulturnega praznika v našem vrtcu


Letošnji začetek februarja smo govorili precej več o vremenu kot o kulturi. Ko smo premagali večino težav, ki nam jih je namenila narava, smo tudi kulturni praznik počastili, kot se spodobi.


Deli:

 

Že nekaj let pripravljamo v vrtcu prireditev v počastitev praznika, namenjenega kulturi. Ob dnevu, ko se spomnimo velikega pesnika, se zberemo v telovadnici vse skupine iz našega vrtca. Vsaka skupina pripravi točko ali dve in jih predstavimo preostalim otrokom v vrtcu. Manjkati pa seveda ne sme niti državna himna, ki ji tiho prisluhnemo.

Tudi letos so se na slavnostno okrašenem odru zvrstili otroci od najmlajših do najstarejših. Gosenice so nam zapele in zaplesale Ringa raja. Mravljice so zapele o dveh psih in Živali jeseni. Žabice so zapele in zaplesale ob pesmici Krica kraca in deklamirale Črni muc, kaj delaš. Kresnice so zaigrale pravljico Razbita buča in zapele pesmico o zajčku. Pikapolonice so si nadele kostume in zaigrale pravljico Zakaj je smreka tudi pozimi zelena. Murni so zapeli afriško pesem Ani Kuni ter zaplesali ob glasbi Sneg je tu. Pravi pevski zborček je skrit v igralnici Čebel. Zapeli so nam dve: Pesmico o snegu ter Prvi sneg. Metulji pa so deklamirali pesem Zaseda za medveda ter nas spomnili na ljudsko izročilo s pesmicama Pika poka pod goro in Šolenčke bom zbiksala.

Zahvaljujoč zaposlenim iz našega vrtca otroci doživijo slovenski kulturni praznik kot gledalci in nastopajoči, začutijo bogastvo našega jezika in se veselijo ob druženju in nastopanju pred prijatelji.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
03.12.2016
Danes ni dogodkov.
04.12.2016 | Družabni dogodki
Miklavž prihaja na obisk
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert
04.12.2016 | Družabni dogodki
Miklavž prihaja na obisk
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.