Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 15°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Obisk Narodne galerije


VRTEC

| |
05.12.2013      10:08
A A

Obisk Narodne galerijeDeli:

Starejše skupine iz našega vrtca so v novembru obiskale Narodno galerijo v Ljubljani. Vodička je otrokom ob pravljici Gal v galeriji predstavila ustanovo. Z Galovo knjižico, vodnikom po stalni zbirki slovenske umetnosti za najmlajše, so se odpravili na ogled razstavljenih umetniških del. Osredotočili so se na nekaj slik. Na njih so iskali rožo, živali, snežinke, lovca s puško, drsalce, deklice, ki plešejo. S pomočjo stvari, ki so otrokom blizu, jim je vodička približala umetniška dela v celoti. Pomembno je, da so se seznanjali tudi s kulturnim obnašanjem v galeriji. Po sobanah so se sprehajali umirjeno in tiho ter pazili, da se del niso dotikali s prstki.

Ob vrnitvi v vrtec so otroci s flomastri risali vtise z obiska v galeriji, s suhimi barvicami so poustvarjali vsebino pravljice Gal v galeriji, s tempera barvami pa so slikali črnko ob opazovanju reprodukcije slike Antona Ažbeta z naslovom Zamorka. Otroške izdelke smo poslali v Narodno galerijo.

 

                                                                                                                         M. B.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.