Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 2, na Primorskem do 6 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-6°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 6h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela jutri čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko presegala hitrost 100 km/h.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Obisk Narodne galerije


VRTEC

| |
05.12.2013      10:08
A A

Obisk Narodne galerijeDeli:

Starejše skupine iz našega vrtca so v novembru obiskale Narodno galerijo v Ljubljani. Vodička je otrokom ob pravljici Gal v galeriji predstavila ustanovo. Z Galovo knjižico, vodnikom po stalni zbirki slovenske umetnosti za najmlajše, so se odpravili na ogled razstavljenih umetniških del. Osredotočili so se na nekaj slik. Na njih so iskali rožo, živali, snežinke, lovca s puško, drsalce, deklice, ki plešejo. S pomočjo stvari, ki so otrokom blizu, jim je vodička približala umetniška dela v celoti. Pomembno je, da so se seznanjali tudi s kulturnim obnašanjem v galeriji. Po sobanah so se sprehajali umirjeno in tiho ter pazili, da se del niso dotikali s prstki.

Ob vrnitvi v vrtec so otroci s flomastri risali vtise z obiska v galeriji, s suhimi barvicami so poustvarjali vsebino pravljice Gal v galeriji, s tempera barvami pa so slikali črnko ob opazovanju reprodukcije slike Antona Ažbeta z naslovom Zamorka. Otroške izdelke smo poslali v Narodno galerijo.

 

                                                                                                                         M. B.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.