Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 6 stopinj C.
3°C | 22°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
7°C | 21°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Dogodivščina v Kekčevi deželi


VRTEC

| |
05.06.2015      7:46
A A

Dogodivščina v Kekčevi deželi


Obisk dežele pravljičnega junaka je ena največjih dogodivščin, kar jih otroci lahko doživijo. Kekčeva dežela je upravičila svoje ime.


Deli:

V sredo, 27. maja, smo se pred vrtcem vkrcali na avtobusa, ki sta otroke iz skupin Metulji, Čebele in Murni skupaj s spremljevalci odpeljala na Gorenjsko. Vznemirjenje v avtobusu je naraščalo do Kranjske gore, kjer nas je čakal Bedanc bus. Razdelili smo se v dve skupini, ena skupina se je vkrcala na Bedanc bus, druga pa je pod vodstvom Bogdana Seligerja šla na sprehod do jezera Jasna. Po ogledu Kekčeve dežele sta se skupini zamenjali.

Bedanc bus nas je odpeljal proti Vršiču in kmalu zavil na skrivno pot v Kekčevo deželo. Strma in zavita pot se je končala v gozdu. Vodička nas je peljala do Bedančeve koče, kjer smo rešili ujeto Mojco, a nas je skoraj ujel Bedanec in če naši otroci ne bi bili tako pogumni in iznajdljivi, se naš obisk morda ne bi končal srečno. Mogoče bi še zdaj gor pod Špikom Bedancu grizli nohte na nogah in kuhali svinjsko juho. Brincljeva koča nas je presenetila s toboganom, srečali smo Kekca in si ogledali njegovo hišo. Kekec nas je pospremil še do Pehtine hiše, kjer smo se odžejali in posladkali. Tudi Pehta ima v hiši tobogan. Vseh skrivnosti obiska pravljične dežele vam ne moremo izdati, povemo lahko le še to, da smo se imeli odlično. Da ne bi šli domov lačni, smo v Kranjski gori šli na kosilo, po kosilu pa na avtobus in proti Horjulu.

 

MR
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.03.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.