Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
12°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Dnevi eksperimentov med najmlajšimi


VRTEC

| |
22.03.2015      11:20
A A

Dnevi eksperimentov med najmlajšimiDeli:

Otroci se že pred vstopom v šolo naučijo mnogo zanimivih stvari. V vrtcu pogosto preizkušamo kaj novega, vsaj enkrat na leto pripravimo dan eksperimentov.
Letos so se najmlajši otroci poigrali s čutili: tipali so suhi škrob in gosto kremo iz škroba. Risali so z milom, ga tipali, strgali na koščke, ga dodali barvi in slikali z dobljeno barvno kremo. Ob tem so opazovali, katera čutila uporabljajo in kaj čutijo.
Ker nas je zima razveselila s snegom, smo se z njim tudi poigrali. Otroci so ga talili, vodo spet zamrzovali in se igrali s kepami snega. Iskali so, kje v naravi se sneg sam stali, kaj visi s streh, ko voda ponovno zmrzuje.
Malo starejši otroci so ugotavljali, kateri predmeti plavajo na vodi in kateri potonejo. Mešali so barve in jih dodajali različnim topilom. Delali so poskuse s šumečimi tabletami in raznimi sestavinami (polento, makaroni, vodo).
Najstarejši otroci so pri izvajanju poskusov uporabili pravo laboratorijsko opremo: v epruvetah so mešali različne tekočine in jih opazovali. Pri izvajanju poskusov jim je pomagala tudi mama deklice iz skupine, gospa Mihaela Salkić, ki jim je predstavila nekaj zanimivih poskusov: naredili so zobno pasto za slone, opazovali plavajoče rozine v mineralni vodi in napihovali balon s pomočjo pecilnega praška.
Kar nekaj skupin pa je izvedlo poskus z maketo vulkana in uprizorili so vulkanski izbruh.
Glede na to, kako zavzeto so otroci sodelovali pri eksperimentih, lahko verjamemo, da je med njimi kar nekaj bodočih znanstvenikov in raziskovalcev.

                                                                                                          Maja Rebolj

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.