Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-7°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-7°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-8°C | 4°C
torek, 24.01.2017
-8°C | -1°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-7°C
0°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Poročilo o spremljanju skladnosti pitne vode ......


OBČINSKE

| |
16.02.2016      10:54
A A

Poročilo o spremljanju skladnosti pitne vode na sistemih za oskrbo s pitno vodo v Občini Horjul v letu 2015



Pregled rezultatov skladnosti pitne vode po vodovodih (notranji nadzor 2015)
Pregled rezultatov skladnosti pitne vode po vodovodih (notranji nadzor 2015)
Deli:

Oskrba s pitno vodo je obvezna javna služba, ki jo v režijskem obratu s pomočjo Vodovodnih odborov upravlja Občina Horjul. Glavni nalogi pri izvajanju dejavnosti oskrbe s pitno vodo sta upravljanje z vodovodnim omrežjem, objekti in napravami za oskrbo s pitno vodo ter zagotavljanje zadostne količine zdravstveno ustrezne pitne vode uporabnikom in varnost oskrbe z vodo v skladu z veljavnimi predpisi. V letu 2015 smo spremljali stanje kakovosti pitne vode na štirih ločenih sistemih za oskrbo s pitno vodo na območju občine Horjul, in sicer: 

-          Vodovodni sistem Horjul–Ljubgojna,

-          Vodovodni sistem Vrzdenec–Žažar,

-          Vodovodni sistem Zaklanec–Podolnica–Lesno Brdo,

-          Vodovodni sistem Koreno–Samotorica.

 

Strokovna podlaga za izvajanje notranjega nadzora nad skladnostjo pitne vode je Pravilnik o pitni vode. Notranji nadzor je izvajal Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano Maribor. Na terenu je bilo odvzetih 37 vzorcev za mikrobiološke preskuse in 5 vzorcev na fizikalno-kemijske. V treh vodovodnih sistemih so se tekom leta pojavljali neskladni vzorci. V odvzeti vodi so bile prisotne bakterije escherichia coli (Ecoli) ter koliformne bakterije (znak fekalnega onesnaženja). Priprava vode je vedno potekala na dveh sistemih za oskrbo s pitno vodo: Vrzdenec in Koreno–Samotorica (dezinfekcija z UV žarki). Na vodovodu Horjul je bila priprava vključena (kloriranje – natrijev hipoklorit) stalno. Ob ugotovitvah mikrobiološke neskladnosti pitne vode smo zaradi tveganja za zdravje ljudi predlagali oziroma razglasili začasni ukrep prekuhavanja pitne vode v prehrambene namene, izvedlo se je čiščenje objektov in dezinfekcija pitne vode. Primerjava mikrobioloških rezultatov laboratorijskega preskušanja vzorcev pitne vode iz notranjega nadzora, za katerega je zadolžena občina kot upravljalec, in državnim monitoringom pitne vode, ki ga izvaja Ministrstvo za zdravje RS kaže, da ni bistvenih razlik med rezultati, ki izkazujejo kakovost pitne vode v pipah pri uporabnikih. Na spletni stani Občine Horjul so objavljena vsa  poročila o spremljanju skladnosti pitne vode.            
                                                                            

Občina Horjul




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.