Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

pretežno jasno
Ponoči bo jasno, le v Beli Krajini in ponekod na Kočevskem bo pretežno oblačno. Po nekaterih nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -16 do -7, na Primorskem od -6 do 0 stopinj C.
-8°C | 1°C
torek, 23.01.2017
-8°C | 0°C
sreda, 24.01.2017
-6°C | -1°C
četrtek, 25.01.2017
-7°C | 0°C
petek, 26.01.2017
-5°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Objestnost prevladala človečnost


OBČINSKE

| |
11.06.2015      10:58
A A

Objestnost prevladala človečnostDeli:

Kaj vodi ljudi k povzročanju škode? Ali gre za nepremišljeno objestnost? Morda. Bolj verjetno pa je, da je ozek razum nekoga prisilil v to, da se je lotil spomenika neznanemu ruskemu vojaku v Šekateli pod Samotorico. Če bi šlo za spomenik iz kovine, bi rekli, da so bili storilci, ki so kovino prodali. V tem primeru pa je to izključeno, saj je šlo za namerno porušenje granitnega spomenika. Nastala je materialna škoda, ki jo bo treba odpraviti, da obdržimo svojo čast pri ruskem veleposlaništvu, ki je ta spomenik postavilo, zavedajoč se vrline svojega človeka, ki je bil poslan v tujo deželo in je padel v boju na naši zemlji – tam nekje pri Šentjoštu. Še bolj žalostno kot to, pa je, da je človek, ki je to storil, omejen pri osnovni vrlini človeške vrednote. Je pri svojem dejanju pozabil, da je spomenik postavljen človeku, sinu očeta in matere, ki jima je bil odvzet? Pieteta človeškega dostojanstva nam nalaga, da vse umrle in obeležja spoštujemo enako, ne glede na politično ali versko opredeljenost, ter moralno-etični čut presežemo in udejanjimo.

 

Občina Horjul
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.