Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-4°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | -1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občinske novice


OBČINSKE

| |
16.10.2013      15:09
A A

Občinske noviceDeli:
  • Občani Horjula donirali 5.000 € za šolsko igrišče

Že v prejšnji številki smo pisali o novourejenem šolskem igrišču. Gradbena dela je izvedla Občina Horjul, občani Horjula pa so pripomogli k lepši podobi in opremi novega igrišča. Poleg športnih zanesenjakov, ki so sami pobarvali celotno igrišče, so izvedbo prenove podprli A-soft, d. o. o., ki je prispeval največ, Marko Zdešar, s. p., Excenter d. o. o., Kovinos, d. o. o., in Kvader MT, d. o. o., vse skupaj pa je koordiniralo ŠD Extrem. Za izkazano gesto se vsem najlepše zahvaljujemo. Donacija tudi dokazuje, da je v naših krajih še vedno prisotno prostovoljstvo, da ljudje prispevajo za svoj kraj in njegov razvoj. Če bi bili vsi taki, potem se nam ni bati, da ne bi zmogli vseh ovir, ki se nam pri delu porajajo. Seveda so tudi taki, ki mečejo polena pod noge ob vsakemu delu. Teh je sicer le peščica in upati je, da bodo tudi ti prestopili prag svoje nestrpnosti. Zato je pomembno, da držimo in stopimo skupaj, saj nam bo sodelovanje uspelo le na ta način.   

  • Popis suše

Na podlagi prijave škode ob letošnji suši, ki jo je podala Občina Horjul, je Uprava RS za zaščito in reševanje izdala sklep o ocenjevanju škode v kmetijski proizvodnji zaradi posledic suše v letu 2013. Do konca septembra je občina zbirala vloge oškodovancev, ki so utrpeli škodo na prizadetih kulturah, priznanih s strani URSZR, zdaj pa čakamo na odločitev in odziv države.

 

  • Popis števcev

Občane seznanjamo, da se bodo do konca novembra opravljali popisi števcev za porabljeno vodo. Da bo delo popisovalcev, pooblaščenih s strani občine, potekalo čim hitreje in nemoteno, vas prosimo, da jim omogočite dostop do števcev.

 

  • Nova podlaga v Športnem parku Horjul

Zaradi dotrajanosti in popolne obrabe športne podlage je bila v avgustu sanirana asfaltna podlaga v športni dvorani Športnega parka Horjul, prvi teden oktobra pa je bil dobavljen in položen še zgornji plastični sloj. S to obnovo infrastrukture je znova omogočena varna vadba, poleg tega pa znova zagotavljamo najboljše pogoje za vadbo in tekmovanja v inline hokeju v Sloveniji. Vrednost obnove je 47.763.49 € z DDV, sofinancirali pa sta jo občina in Fundacija za šport. Občini je namreč na lanskem razpisu Fundacije za šport uspelo pridobiti sofinanciranje tega projekta v višini do 50 %, tako da prispevek fundacije znaša 22.530 €. 

 

  • Miklavž prihaja na obisk

Horjulske otroke bo v petek, 6. decembra, ob 18. uri v Prosvetnem domu Horjul obiskal Miklavž s spremstvom. Starši lahko svoje otroke, stare vključno do 10 let, prijavijo tudi na Občini Horjul. Prispevek za prva dva otroka znaša 7 EUR na otroka, za vsakega nadaljnjega otroka iz iste družine pa darilo prispeva Miklavž.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.