Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja, ponekod drugod pa vzhodnik ali jugovzhodnik. Proti večeru bo veter ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
0°C | 15°C
torek, 28.03.2017
0°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
2°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
5°C | 20°C
petek, 31.03.2017
6°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
15°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občinske novice


OBČINSKE

| |
16.05.2013      9:42
A A

Občinske noviceFoto: Roman Čepon
Foto: Roman Čepon
Deli:
Sofinanciranje MKČN po novem tudi do 50 %
Občinski svet je sprejel spremembo pravilnika o sofinanciranju malih komunalnih čistilnih naprav (MKČN), ki se nanaša na spremembo višine sofinanciranja. Tako bo do konca leta 2014 občina gradnjo MKČN sofinancirala v višini 50 %, v letu 2015 v višini 40 %, leta 2016 bo sofinanciranje znašalo 30 %, leta 2017 pa 20 %. Razpis za sofinanciranje MKČN in pravilnik bosta objavljena v prihodnji številki Našega časopisa.


Cena pitne vode
 

Nova državna Uredba o oskrbi s pitno vodo in Uredba o metodologiji za oblikovanje cen storitev obveznih občinskih gospodarskih služb varstva okolja predpisujeta, kako se oblikuje cena oskrbe s pitno vodo. Cena pitne vode je sestavljena iz omrežnine in vodarine. Omrežnina je tisti del cene, ki vključuje stroške javne infrastrukture (stroške amortizacije, stroške obnove in vzdrževanja …), vodarina pa tisti del, ki vključuje stroške opravljanja storitev javne službe oskrbe s pitno vodo (stroške materiala, stroške dela ...). V prihodnje bo tako k ceni vodarine treba prišteti še nove stroške omrežnine.


Dela v Podolnici končana

Asfaltiranje prekopanih cest v vasi je bilo planirano že pred iztekom leta 2012, a se zaradi neprimernih vremenskih razmer ni izvedlo. V teh dneh pa so se zaključila še zadnja asfaltna dela na cestah v vasi, s tem pa tudi projekt izgradnje kanalizacije. Podolnica je tako dobila novo kanalizacijsko omrežje, poleg tega novo kabelsko povezavo in nov pločnik ob glavni cesti, obnovila pa sta se tudi vodovod in javna razsvetljava. V sklopu tega se je obnovila še vaška cesta v dolžini 140 metrov; obnovo so finančno podprli tudi občani, ki živijo ob cesti.

Obvestilo investitorjem

Občina Horjul obvešča vse investitorje,  da dne 31.7.2013 v skladu z Odlokom o programu opremljanja stavbnih zemljišč poteče rok za 50 % izračun komunalnega prispevka. Investitorji ki, gradbenega dovoljenja  za legalizacijo do 31.7.2013 ne bodo pridobili, bodo morali novo zaprositi za izračun komunalnega prispevka in ga plačati v celoti.

Projekt ČN Horjul

Občina Horjul se intenzivno posveča projektom za izgradnjo nove čistilne naprave v Horjulu. Na podlagi več možnosti čiščenja odpadnih voda sta bila izbrana ustrezen način in izvajalec za izdelavo idejnega projekta čistilne naprave.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.03.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.