Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.01.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, predvsem v južni in deloma osrednji Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem popoldne in zvečer zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-5°C | -2°C
torek, 17.01.2017
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-8°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 12h
Danes bo na Primorskem sprva pihala zmerna burja, ki se bo popoldne in zvečer krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-5°C
-2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občinske novice


OBČINSKE

| |
18.06.2014      16:03
A A

Občinske noviceDeli:
  • Zagotovljenih več kot 12.000 m2 površin za razvoj občine

Eden od pomembnih vidikov občine je tudi ta, da se začnejo pravočasno načrtovati razvojni programi. Za zagotavljanje lokalnega razvoja je občina po letu 2011 v Horjulu kupila 9.591 m2 zemljišč, od katerih je 6.699 m2 prvenstveno namenjenih za gradnjo nove čistilne naprave, komunalnega zbirnega centra in parkirišč. V neposredni bližini osnovne šole in pokopališča pa je kupljenih 2.829 m2 površin za potrebe širitve pokopališča. Dogovarjamo se tudi s Skladom kmetijskih zemljišč in gozdov RS, od katerega nameravamo še letos kupiti 2.579 mzemljišča v neposredni bližini Športnega parka Horjul.

 

  • Odvzem pitne vode iz hidrantov javnega vodovodnega omrežja

V času povišanih poletnih temperatur se zopet pojavljajo primeri nedovoljenih odvzemov pitne vode iz hidranta javnega vodovodnega omrežja, predvsem za polnjenje zunanjih bazenov pri individualnih stanovanjskih hišah in za potrebe kmetijstva.

Takšen nenadzorovan odvzem pitne vode iz omrežja lahko povzroči motnje pri oskrbi s pitno vodo višje ležečim stanovanjskim hišam, predstavlja potencialno nevarnost onesnaženja, saj neenakomeren tok vode odnaša tudi notranje obloge cevi, posredno lahko zaradi sprememb tlakov prihaja do obremenitev in nastanka hidravličnega udara, s tem pa se poveča nevarnost okvar vodovodnega omrežja.

Brez soglasja upravljavca se voda iz hidranta sme uporabljati samo za gašenje požarov in odpravljanje posledic elementarnih nesreč.

 

  • Začetek sanacije plazu v Žažarju

Plaz, ki se je že pred leti sprožil na cesti Žažar–Ligojna, se bo začel sanirati v mesecu juliju s postavitvijo kamnite zložbe. V času saniranja bo lahko prihajalo do začasnih zapor ceste na relaciji Žažar–Ligojna, zato vse krajane in voznike v prometu že vnaprej prosimo za strpnost in previdnost.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.