Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno oblačno
Danes in jutri bo v jugozahodni Sloveniji, občasno pa tudi v delu osrednje in južne Slovenije zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla. Na Primorskem bo danes še pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem okoli 3, najvišje dnevne od 3 do 7, na Primorskem do 11 stopinj C.
-1°C | 5°C
ponedeljek, 05.12.2016
0°C | 4°C
torek, 06.12.2016
0°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 0°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občinske novice


OBČINSKE

| |
17.02.2014      14:54
A A

Občinske noviceDeli:
  • Izvajanje zimske službe

Letošnje snežne padavine in nato še žledolom so veliko dela povzročili zimski službi, ki skrbi za ustrezno prevoznost cest v zimskih razmerah. Za pluženje in posipanje cest in javnih površin skrbi izvajalec zimske službe Janez Marolt, s. p., ki je bil izbran na javnem razpisu. Prav pa je, da tudi občani sami poskrbimo za očiščene dostope do hiš tako, da snega ne odmetujemo na pločnike, cesto, parkirišča, oziroma ga odlagamo tako, da javne površine ne postanejo deponije snega z zasebnih dvorišč.
 

  • Popravila javne razsvetljave

Za vzdrževanje javne razsvetljave za leto 2014 v občini je bil na razpisu izbran Matjaž Nagode, s. p. Občanke in občani pa lahko vsa opažanja glede popravila javne razsvetljave sporočite na občino. 

  • Pasji iztrebki

O problemu pobiranja pasjih iztrebkov smo v Našem časopisu že pisali. Stanje se je izboljšalo, še vedno pa je videti, kako kuža kaka po pločnikih, cestah, zelenicah, igriščih, lastniki pa za svojimi psi ne počistijo. Naj zato znova opomnimo lastnike, vodnike oziroma skrbnike živali, da morajo za živaljo počistiti iztrebke tako, da jih zavijejo v plastično vrečko in odložijo v zabojnik za ostanke komunalnih odpadkov. V kolikor bodo opažene kršitve, bo po opozorilu lahko sledila tudi kazen. Vsa pohvala pa lastnikom psov, ki pobirajo iztrebke in počistijo za sabo; ti so lahko vzor vsem preostalim.

  • Neprehodne planinske poti

Vremenski dogodki zadnjih dni so povzročili, da so planinske poti na našem območju postale neprehodne in celo nevarne za uporabo, zato odsvetujemo vsako hojo po teh poteh, dokler se stanje ne normalizira.

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.2016 | Družabni dogodki
Miklavž prihaja na obisk
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert
04.12.2016 | Družabni dogodki
Miklavž prihaja na obisk
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.