Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-6°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-5°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-6°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-6°C
-1°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kup kosovnega materiala vse manjši


OBČINSKE

| |
13.11.2014      1:40
A A

Kup kosovnega materiala vse manjši


Horjul, 24. oktober – Izpred Športnega parka Horjul je bil organiziran reden jesenski odvoz kosovnih odpadkov, nevarnih gospodinjskih odpadkov, električne in elektronske opreme ter gum, ki pa je bil v primerjavi s preteklimi odvozi nekoliko skromnejši.


Deli:

Jesensko zbiranje kosovnih odpadkov, nevarnih gospodinjskih odpadkov, električne in elektronske opreme ter gum na območju Občine Horjul je bilo organizirano na skupnem zbirnem mestu, pri Športnem parku Horjul, in to dan pred odvozom.

V četrtek so tako na dogovorjeno mesto romali traktorji in avtomobili s prikolicami, na katerih so se prevažali odvečni, pokvarjeni, poškodovani ali le zastareli predmeti in stvari. Tam pa so jih, poleg javnih delavcev, ki so nadzorovali delo in skrbeli za odlaganje le ustreznih reči, pričakali tudi mnogi zbiratelji železa, ki so celo priskočili na pomoč pri prenosu težjih predmetov ali strojev. Tako kot so javni delavci tarnali nad nedoslednostjo in ignorantskim odnosom nekaterih domačinov, ki so preslišali pravila, kaj spada med kosovni material in kdo lahko odlaga gume, prav tako so se nad letošnjim obiskom in izkupičkom pritoževali zbiratelji železa. Po njihovih besedah je bil obisk veliko skromnejši, kot so ga bili vajeni v preteklosti, kar je potrdil tudi Andrej Sečnik iz Korene, ki že vrsto let nadzoruje odvoze kosovnega materiala. Kljub temu pa se je v petek na tovornjakih javnega podjetja Snaga znašlo 21.960 kilogramov kosovnih odpadkov in 4120 gum. Poleg tega se je na parkirišču pri trgovini zbralo 3,44 kilograma olja in masti, 12,94 kilograma barv in topil, 15,84 kilograma jedilnega olja, 2,46 kilograma zdravil, 8,2 kilograma baterij in 3,16 kilograma malih gospodinjskih aparatov; vse to so prav tako odpeljali na za to urejena odlagališča.

Če vam je tokratni odvoz prehitro odpeljal, ker niste sledili datumu, boste na naslednjo akcijo zbiranja kosovnega materiala morali počakati do pomladi, lahko pa kot uporabniki enkrat na leto koristite brezplačni individualni odvoz kosovnega materiala, ki vam pripada. Vse, kar morate storiti, je le, da odvoz prej naročite, in sicer prek posebne naročilnice, ki jo najdete na spletni strani podjetja Snaga. Na podlagi te se boste s pristojnimi dogovorili, kdaj in kje bo Snaga prevzela odpadke.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.