Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 10°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Tlakovano in urejeno pokopališče na Sv. Urhu...


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
16.11.2014      7:36
A A

Tlakovano in urejeno pokopališče na Sv. Urhu


Konec oktobra so vaščani v sodelovanju z Občino Horjul poskrbeli za novo ureditev prehodov na pokopališču pri cerkvi sv. Urha.


Deli:

Večletna želja in pobuda vaščanov Podolnice in Zaklanca je bila končno slišana in uslišana. Čudovita cerkvica sv. Urha, ki stoji na vzpetini med vasema Podolnica in Zaklanec, ima po novem urejen tudi dostop ter stezo skozi pokopališče in okrog svetišča.

Občina Horjul je prispevala sredstva v višini okrog 8000 evrov, s katerimi je podjetje Mivšek Rajko, s. p., sredi oktobra začelo zemeljska dela, ki so vključevala odvodnjavanje in drenažo na območju cerkve. Sočasno pa je izvajalec električnih del Matjaž Nagode, s. p., poskrbel, da so bili v zemljo položeni vsi električni vodi za javno razsvetljavo. Sledila sta še tlakovanje in izvedba zaključnih del, ki jih je opravil in konec oktobra tudi zaključil Tine Čepon, strošek 12.000 evrov pa so pokrili vaščani Podolnice in Zaklanca, in sicer iz grobarin. Ker je cerkev z obzidjem in dvema stolpoma uvrščena med kulturne spomenike, je bil celoten projekt – ureditev prehodov, način tlakovanja in izbira tlakovcev – v rokah Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije, ki je določil zahteve za ureditev in izvedbo projekta. Ta pa vsebuje še način ureditve zunanjosti spodnjega dela pokopališča, ki se predvideva za pomlad.

Da je podoba kulturnega spomenika z novo pridobitvijo še lepša ter bolj praktična, so se lahko prepričali številni, ki so pokopališče pri Sv. Urhu obiskali ob prazniku vseh svetih. Vsi drugi pa se o tem le prepričajte in se odpravite na vzpetino, ki poleg zanimivega kulturnega spomenika ponuja tudi izjemno lep pogled na precejšen del horjulske doline.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.