Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Razstava razpel v cerkvi na Vrzdencu


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
04.03.2013      7:44
A A

Razstava razpel v cerkvi na Vrzdencu


V tednu med drugo in tretjo postno nedeljo je bila v cerkvi sv. Kancijana na Vrzdencu na ogled razstava razpel rojaka Mihaela Celarca iz Ljubljane.


Deli:
Kot je zapisal v predstavitvi, je, "čeprav je upokojen, njegovo vodilo Delaj in moli". Razpelo ni okras na steni, lépo pa mora biti, poudarja Miha.
Po poteh prelepe domovine so razpela izrezljana z ljubeznijo v opomin, da ne pozabimo Njega, ki nas je odrešil. Kakor je Mihov stric na vzpetini nad Vrzdencem reševal evharistični križ, je tudi njemu Božje znamenje sveto.
Kot domoljub, navdušen pohodnik in planinec po gorskih poteh in stezah odbira rogovile, v katerih prepozna obris korpusa. Križe izdeluje iz lesa trte, oljke, češnje, lipe, brina in še katere druge vrste, korpuse pa iz lesa ruševja, hruške in ruja, pri čemer jih izrezlja iz enega kosa.
Razpelo, ki so ga izdelale Mihove roke, bogati oltar kapele Marije Snežne na Kredarici, oltarno mizo na Rzeniku in mnoge domove njegovih prijateljev. Svoje delo je do zdaj predstavil v cerkvi v Dravljah, za Bežigradom in na planini Rzenik, marca pa bodo njegova dela razstavljena še v Ankaranu. Miha se rad vrača v rodno vas svojega očeta, kjer pred svojim čebelnjakom v miru pokadi pipo in prisluhne pritrkavanju iz vaškega zvonika. Med občudovanjem narave veliko fotografira, fotografije pa čez leto velikodušno deli s sorodniki in znanci ob voščilu za praznike.
Naj mu da On, ki vodi njegovo rezilo, še veliko zdravja in moči, da bo svoje delo nadaljeval in znanje prenašal na vnuke ter s tem ohranil pomemben del slovenske kulture in ljudske umetnosti.

Evgen S.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.