Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

jasno
Ponoči bo deloma jasno. Ponekod po nižinah ter ob morju bo megleno. V višje ležečih krajih se bo krepil zahodni veter, ki pa bo le redkokje segel do nižin. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, ob morju okoli 4 stopinje C.
-3°C | 6°C
sobota, 10.12.2016
-5°C | 7°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
0°C | 5°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 1°C
Opozorila
Četrtek, 8.12.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

60. obletnica nižje gimnazije v Logatcu


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
27.08.2013      17:29
A A

60. obletnica nižje gimnazije v Logatcu


Bili smo drugačen, poseben razred. Predvsem zato, ker smo bili rojeni tista leta pred drugo svetovno vojno, sicer pa različnih starosti, od 14 do 18 let, celo iz raznih krajev Slovenije; torej mešani 4. razred nižje gimnazije.


Večina je starih 75 let.
Večina je starih 75 let.
Deli:

Veliko nas je stanovalo v internatu, dekleta in fantje ločeno. Leta 1953 smo ta razred končali, odšli po svetu in čez čas postali doktorji, profesorji, inženirji, učitelji. Na našem srečanju smo si pripovedovali svoje zgodbe ... Dr. Kavčič ima tri doktorate – za živali in za ljudi, zdaj je pa znan čebelar. Drugi, ki bi mu lahko rekli "največji sodnik", je res sodnik in je ostal najvišji, najširši in najglasnejši, kot nekoč. Šen (Viktor) je bil že 53-krat na Triglavu (77 let ima), ta mesec pa bo spet dirkal gor iz Logatca, 4 dni bo trajalo. V razredu in v internatu sta bila dva brata, stara 15 in 18 let; oba sta šla na učiteljišče in do konca ostala učitelja. Še zanimivejša je zgodba o naši Marici iz tistih let po vojni. Ni imela staršev, nikogar, bila je sirota, kot mnogi takrat. Vzeli so jo k sebi na neki kmetiji; tam je delala, se poročila, šla po svetu in uspela. Od profesorjev se najbolj spominjamo glasbenika Velkavrha. Imel je tri sinove, z dvema smo bili skupaj – oba sta postala in ostala podobno kot oče. Šlibar je bil dober matematik. Stanoval je z nami v internatu, poznal je naše probleme in nam pomagal. Bil je delaven vaški igralec in režiser.

Tak je bil naš večer 1. junija 2013 v Cerknici. Srečno in na svidenje!


Jože P.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.