Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo precej jasno, nekaj več oblačnosti bo predvsem v severovzhodnih krajih. Po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, ob morju okoli 8 stopinj.
5°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
7°C | 12°C
ponedeljek, 31.10.2016
6°C | 12°C
torek, 01.11.2016
6°C | 9°C
sreda, 02.11.2016
9°C | 14°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

V spomin padlemu vojaku


KULTURA

| |
21.05.2015      14:30
A A

V spomin padlemu vojaku


Samotorica, 7. maj – Predstavniki veleposlaništva Ruske federacije vsako leto ob obletnici zmage nad fašizmom in nacizmom položijo vence k spomenikom padlim ruskim in sovjetskim vojakom na slovenskih tleh. K enemu od teh spomenikov, v dolini med Samotorico in Ljubljanico, na samem robu horjulske občine, sta tudi letos venec položila župan Janko Prebil ter svetovalec ruskega veleposlaništva Jurij Frolov.


Deli:

Rusi medtem praznujejo 70. obletnico zmage v tako imenovani veliki domovinski vojni. Ob tej priložnosti je rusko veleposlaništvo obiskalo 46 slovenskih mest in krajev, kjer so spomeniki in grobovi sovjetskih vojakov. Tako je predstavnik veleposlaništva Ruske federacije obiskal tudi spomenik neznanemu ruskemu vojaku na robu horjulske občine in skupaj z županom položil venec. Ob tej priložnosti se je občini zahvalil za urejanje okolice spomenika, saj s tem izkazuje spoštovanje od ruske zgodovine.

 

Nadja Prosen Verbič

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.