Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno, občasno ponekod pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, ob morju okoli 9 stopinj C.
6°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
7°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 10°C
ponedeljek, 27.03.2017
0°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prisluhnili so slovenskim popevkam


KULTURA

| |
16.05.2016      14:41
A A

Prisluhnili so slovenskim popevkam


Horjul, 9. april – V dvorani prosvetnega doma so se tradicionalno zbrali ljubitelji slovenske zimzelene pesmi, ki so jih prepevali talentirani pevci in pevke ob spremljavi instrumentalistov iz horjulske doline in njene okolice.


Zbrani popevkarji ob zaključni pesmi Zvončki in trobentice
Zbrani popevkarji ob zaključni pesmi Zvončki in trobentice
Deli:

Trio organizatork – Martina Mole, Barbara Mlinar in Irena Hozjan – je tudi letos poskrbel, da se je večer ene od turobnih aprilskih sobot, tako na veselje množice poslušalcev kot tudi nastopajočih, končal židano veselo.

Čudovitega večera, ki so mu letos nadeli ime Prisluhni mi, so bili deležni vsi zbrani v dvorani prosvetnega doma, ki se je za to priložnost spremenil v pravi mali teater. Pevke in pevci ter mojstri na glasbilih so nasuli izvrsten nabor tistih najbolj žlahtnih zrn iz zgodovine domače popevke. V repertoarju letošnjih se je zvrstilo nekaj festivalskih, evrovizijskih in drugih, ki so nekoč vsaka na svoj način božala srca ljudi in nas nagovarjajo še danes. Med temi so se znašle Vrtiljak, Zakaj sem noro te ljubila, Ura brez kazalcev, Glas srca, Zarjavele trobente, Prisluhni mi, Angel, Ne prižigaj luči v temi, S teboj, Ko gre tvoja pot in še mnoge druge.
Pesmi pa nismo le slišali, pač pa je bilo o njih samih, njihovih včasih tudi spontanih nastankih, smešnih in še kako resnih vsebinskih izvlečkih, njihovih avtorjih in požetih uspehih mnogo tudi povedanega. Vse te drobtinice je skrbno zbrala ter jih v duhovit in prikupen jezik spravila povezovalka večera Katja Šušteršič. Zares prijetno za ušesa celotnega zbranega občinstva. V žaru večera so se tako spomnili mnogih velikih imen slovenske glasbe, med njimi tudi mojstra popevkarskih besedil Dušana Velkaverha, ki je preminul letošnjega februarja ter za seboj pustil bogato zbirko vrstic, ki jih vsak po svoje nosi skozi življenje. Tokrat so bile zapete tiste, ki v svoji celosti nosijo naslov Dan neskončnih sanj in Nad mestom se dani. Svoj pečat je letos pustil tudi Grega Čepon, tokrat v preobleki Jana Plestenjaka. A razlog za pozornost ni bil namenjen le preobrazbi in interpretaciji pač pa predvsem nagovoru, v katerem je zbrane povabil, naj svoje žepe osiromašijo za fičnik ali dva, ki sta tokrat dobrodelno romala v mošnjiček društva Vesele nogice. V sodelovanju z omenjenim društvom bo letos potekal tudi dogodek Pobeg s kolesom, ki ga Grega pripravlja konec junija.
Ko se je zajeten koš slovenskih zimzelenih izčrpal in oder nastopajočih izpraznil, je bil čas za zaključne besede, zahvale in povabilo vsem pogumnim, da se četici lokalnih pevcev priključijo že naslednje leto ali pa le pristopijo v dvorano ter naredijo nekaj dobrega za svoja ušesa in duha.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.03.2017
Danes ni dogodkov.
26.03.2017 | Družabni dogodki
Pozdrav pomladi
26.03.2017 | Družabni dogodki
Pozdrav pomladi
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.