Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
8°C | 17°C
torek, 25.10.2016
14°C | 19°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prišli, odplesali, zmagali!


KULTURA

| |
08.08.2014      8:47
A A

Prišli, odplesali, zmagali!


Letošnja zelo uspešna sezona Folklorne skupine Klas iz Horjula je kar globoko zakorakala v poletje. Ko so se vsi odpravljali na morje, smo mi še vedno pridno hodili na vaje, ponavljali korake, prepevali ter se pripravljali na prav posebno priložnost. Po uspešnem nastopu na območni reviji smo se namreč uvrstili med osem najboljših skupin iz vse Slovenije, ki se vsako leto zberejo na državnem srečanju folklornih skupin v Beltincih.


Deli:

Zagona nam po uspešnih nastopih zagotovo ni manjkalo. Petje smo požrtvovalno vadili tudi na krajših oddihih na morju, korake pa na marsikateri veselici. Bili smo folkloristi na vsakem koraku, ne samo na vajah. In to smo dokazali tudi 27. 7. 2014, na državnem srečanju folklornih skupin v Beltincih. Dobili smo priložnost in jo izkoristili. Žiriji in publiki smo predstavili splet z naslovom Na ples v sosednjo vas, ki govori o ljubezni in nepovabljenem plesalcu. Ljubezni na eni strani in neodobravanju domačih fantov na drugi. Celovito pripoved smo dopolnili z ubranim petjem, izvirno zvočno podlago, pripomočki ter navdušujočimi atraktivnimi elementi. Manjkal ni niti pretep. Komisijo smo navdušili z mladostno energijo, sproščenostjo in preprostostjo, zato nam je podelila zlato priznanje in pohvalo za domiselno pripoved. Nagrado, ki jo prejme najboljša skupina. Občutke je skoraj nemogoče opisati. Zagotovo ni nihče ostal ravnodušen, ni bilo obraza brez nasmeha, utrnile so se solze sreče, objemi in čestitke so deževali z vseh strani. Veselje se ni poleglo še dolgo v noč in se je nadaljevalo tudi na poti domov.

Priznanje je pika na i letošnji uspešni sezoni in nagrada za vsak večer, ki smo ga preživeli na vajah, za vse napore naše mentorice Marije Čipić Rehar in za požrtvovalno delo prav vsakega člana skupine. Ob tej priložnosti bi se radi zahvalili vsem, ki so nam pomagali na tej poti, in hkrati povabili vse mlade, da se nam prihodnje leto pridružijo. Septembra gremo novim zmagam naproti. Vaditi bomo začeli 19. 9. 2014 ob 19.30 v Prosvetnem domu v Horjulu. Vabimo plesalke in plesalce, harmonikaše, violiniste, klarinetiste ter vse, ki si želite ogledati svet, saj nameravamo odplesati tudi v tujino.

Eva Grmek

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.