Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Popoldne bo jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja, ponekod drugod pa vzhodnik ali jugovzhodnik. Proti večeru bo veter ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
1°C | 20°C
torek, 28.03.2017
1°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Maškare pregnale zimo in mraz


KULTURA, DRUŠTVA

| |
17.02.2015      9:37
A A

Maškare pregnale zimo in mraz


Horjul, 15. februar – V organizaciji Turističnega društva Horjul je že tradicionalno potekal pustni sprevod skozi ulice Horjula in se zaključil z rajanjem na Občinskem trgu.


Pilot in prikupna stevardesa
Pilot in prikupna stevardesa
Deli:

Letošnja zima s snegom in mrazom kar vztraja. Lahko pa bi rekli, da so tokrat svoje le odigrale maškare, ki so po starem izročilu pregnale zimo in v dolino pripeljale pravo pomladno vreme.

Kot je že v navadi, se je pustni sprevod v Horjulu začel na parkirišču podjetja Metrel, nato pa je krenil po horjulskih ulicah in se zaključil na Občinskem trgu, kjer se je rajanje nadaljevalo. A letos pustovanje ni bilo le medkrajevnega, temveč tudi mednarodnega značaja, saj je v kraj priplula barka s posadko naših južnih sosedov in pritegnila veliko pozornosti, tako kot skupina čudovitih beneških mask. Zanimiva sta bila tudi pilot in prikupna stevardesa v letalu, ki sta prav za to priložnost pristala na trgu in pozdravila zbrane. S tuk-tuk vozilom se je iz daljnih krajev pripeljala babica, na konju pa so prijezdili kavboji. Občinski trg je torej postal pribežališče najrazličnejših prevoznih sredstev, a tudi za športnike, med katerimi letos ni manjkalo Petrov Prevcev, Filipov Flisarjev, nogometašev in plesalk, se je še našel prostor. Razposajene so bile tudi družine različnih živalskih vrst – čebelic, pikapolonic, žabic, opic ter domačih živali. Seveda pa tudi tokrat ni manjkalo pravljičnih bitij ter risanih in filmskih junakov.

Maškare vseh generacij so si za svojo izvirnost in pogum prislužile pustni krof, najboljše pa tudi burklo klobas. Prav vsem pa lepa hvala za bližajočo se pomlad, ki se že kaže v sončnih žarkih in zgodnjih pomladanskih cvetlicah.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.03.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.