Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, predvsem v hribovitem svetu občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 20 stopinj.
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 21°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 20°C
četrtek, 04.05.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Knjižni navdušenci prebirali Pisma iz vesolja ......


KULTURA

| |
16.01.2013      11:03
A A

Knjižni navdušenci prebirali Pisma iz vesolja


Kulturno in družbeno dogajanje v Horjulu je premalo pestro, so ugotovile Irena Hozjan, Barbara Kavčič in Katja Šušteršič ter se odločile stvari vzeti v svoje roke.


Deli:

Trojica se je lotila organizacije dogodkov, ki so jim nadele ime Kristince, po literarni ustvarjalki horjulskih korenin, Kristini Brenkovi. Njihov prvi korak je bil bolšji trg na občinskem trgu konec poletja, sledil je filmski večer v prostorih horjulske knjižnice, decembra pa so priredile prvi knjižni večer. Na hladen decembrski večer je Vrhničan Franci Bozovičar zbranim v nekdanjih prostorih horjulske občine prebiral odlomke iz dela ameriškega astronavta Jerryja M. Linengerja Pisma iz vesolja. Delo samo je bolj kot z literarnega vidika za Slovence zanimivo, ker je bila avtorjeva babica rojena v Begunjah na Gorenjskem. Knjiga astronavtovih pisem enoletnemu sinku, ki jih je Linenger pošiljal v 132 dneh misije na ruski vesoljski postaji MIR, je udeležencem ponudila mnogo izhodišč za debato, od vloge očeta pri vzgoji otroka do razlik v miselnosti Američanov in Evropejcev. Prve Kristince torej obetajo poživitev za horjulsko občino, vsi, ki bi želeli biti obveščeni o prihajajočih dogodkih, pa lahko pišejo na e-naslov dogodki.kristince@gmail.com.
 

Andreja Lončar 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
30.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.