Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Folklorna skupina Klas del Tedna ljudske ......


KULTURA

| |
15.06.2015      8:54
A A

Folklorna skupina Klas del Tedna ljudske kulture


FS Klas, ki se, poleg letnega koncerta in nastopov na lokalni ravni, redno udeležuje tudi srečanj folklornih skupin širom Slovenije, nadaljuje z uspešnim prikazovanjem ljudskih plesov. S plesi iz okolice Ljubljane se je letos predstavila tudi na regijskem srečanju folklornih skupin, ki je potekalo v okviru Tedna ljudske kulture.


Deli:

Letošnjo in lansko sezono so člani Folklorne skupine Klas, ki deluje v okviru Prosvetnega društva Horjul, vadili korake in pesmi iz okolice Ljubljane, celoten splet pa poimenovali Prepovedan ples na Barju. S celotno odrsko predstavo, katere avtorja sta Nejc Čepon in mentorica skupine Marija Čepić Rehar, so navdušili in prepričali strokovno komisijo na območnem srečanju folklornih skupin ljubljanske okolice, ki je v začetku aprila potekalo v Horjulu. S tem odličnim nastopom so si horjulski folkloristi odprli vrata na regijsko srečanje odraslih folklornih skupin osrednje Slovenije. Tako so sodelovali in sooblikovali program osrednjega dogodka z naslovom Stopinje preteklosti plešejo v prihodnosti, ki ga vsako leto pripravi Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti. Folklorni dan je letos potekal v Šmartnem pri Litiji, in to v okviru slovenskega Tedna ljudske kulture med 15. in 24. majem. Z njim je organizator – JSKD – želel širšo javnost opozoriti in pokazati na obseg, veličino, širino in družbeni pomen ljudske kulture, ki je v naši državi izredno bogata, dragocena, kakovostna in množična. S tem projektom se je Slovenija pridružila številnim evropskim državam, ki se vsako leto poklonijo ljudskim kulturnim ustvarjalcem in del te lepe geste so bili letos tudi člani FS Klas iz Horjula.

 

Nadja Prosen Verbič

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.