Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 16h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

V podjetju Huliot se je mudil izraelski ......


GOSPODARSTVO

| |
13.06.2016      14:58
A A

V podjetju Huliot se je mudil izraelski veleposlanik


Horjul, 25. maj – Podjetje Huliot je obiskal izraelski veleposlanik, nj. eksc. Shmuel Meirom, ki se je zadnji teden maja mudil v Sloveniji. Srečal se je z vodstvom podjetja in predstavniki občine Horjul ter prisluhnil predstavitvam, izkušnjam in težavam, s katerimi se podjetje v Sloveniji srečuje ter obljubil svojo pomoč.


Deli:

Podjetje Huliot, ki pod tem imenom v Horjulu deluje in posluje že dobri dve leti, je tokrat v svojih prostorih gostilo nj. eksc. Shmuela Meiroma, veleposlanika države Izrael za Slovenijo, predstavnike ministrstva za zunanje zadeve Republike Slovenije ter župana in direktorico občinske uprave Horjul. Direktorica podjetja Orit Schlesinger je uvodni del namenila predstavitvi podjetja, dejavnosti, produktom, prednosti, uspehom in načrtom. Povedala je, da je imelo podjetje Huliot, ki velja za enega vodilnih na področju proizvodnje izdelkov iz plastike v Izraelu, srečo pri nakupu podjetja Argo, saj je razpolagalo z delovno silo, orodjem, stroji in produkti, ki so bili sorodni njihovim, poleg tega pa jim je bila pisana na kožo tudi lokacija, ki je za prodajo in izvoz v druge evropske države nadvse primerna. Dotaknila se je takratnih razmer ter pohvalila napredek, ki ga je po dveh letih že moč čutiti tako na ravni zaposlovanja novih delavcev kot tudi zaslužka. Tega podjetje vlaga predvsem v zaposlene, nadgradnjo strojev ter načrte za naprej. Po besedah Schlesingerjeve so načrti močno osredotočeni na širitev podjetja in novo zaposlovanje, ki pa je v veliki meri odvisno tudi od posluha lokalne skupnosti in države. Sodelovanje med podjetjem in občino je po njenih besedah sicer dobro, saj se ta zaveda gospodarske pomembnosti podjetja v Horjulu, vendar pa obstajajo zakonodajne prepreke. Vsi trije sogovorniki so ob koncu sestanka zagotovili, da si bodo prizadevali za ustrezno rešitev, ki bo po meri vseh – podjetja, občine in države. Pogovoru je sledil še ogled proizvodnje podjetja Huliot, ki danes v Horjulu zaposluje 45 ljudi in velja za vodilno proizvodno in distribucijsko podjetje v regiji na področju polimernih cevnih sistemov za nizke in visoke gradnje.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.