Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.02.2017

oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in povečini suho.
5°C | 11°C
petek, 24.02.2017
9°C | 11°C
sobota, 25.02.2017
2°C | 9°C
nedelja, 26.02.2017
-2°C | 7°C
ponedeljek, 27.02.2017
-2°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 22.2.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Koncert z odmevom – prisluhnite pesmi v ......


KULTURA, TURIZEM, OBVESTILA

| |
16.06.2014      18:11
A A

Koncert z odmevom – prisluhnite pesmi v kraškem podzemljuDeli:
V nedeljo, 22. junija, ponuja Županova jama pri Grosuplju prav posebno doživetje. S krajšim koncertom bo v Veliki dvorani Županove jame nastopila Ženska vokalna skupina Brinke z izborom dalmatinskih in zimzelenih popevk. Edinstvena naravna akustika v podzemni dvorani, ki je dolga približno 60 in široka 25 m, na najvišjem delu pa ima blizu 15 m visok strop, daje kakovostnim pevskim nastopim poseben pridih, ki ga ni mogoče izkusiti na površju ali v »klasičnih« koncertnih dvoranah.

ŽVS Brinke so ime dobile po grmastem iglavcu, ki je nekoč porasel celo pobočje Brinskega hriba v Grosuplju. Brinove jagode, plod tega iglavca, so žlahtne kot ubrano zapeta pesem. Še bolj pa je žlahtno tisto, kar iz njih pridobivamo. Začetek glasbenega ustvarjanja skupine, ki ima deset članic, sega v februar 2009. Takrat so postale članice Kulturnega društva Šentjurski oktet, delujejo v okviru Zveze kulturnih društev Grosuplje. Zbor  umetniško vodi diplomirana muzikologinja Tine Vahčič. Več let je prepevala v pevskih zborih –  pri Glasbeni Matici v Ljubljani pod vodstvom Tomaža Tozona in pri Ljubljanskih Madrigalistih z zborovodkinjo Andrejo Martinjak.  Ob tem je tudi sama vodila različne pevske zbore. Več o ŽVS Brinke najdete na www.brinke.si

Koncert v Županovi jami, ki se bo pričel z vstopom v jamo ob 15. uri, bo združen z ogledom sedmih podzemeljskih dvoran, ki so med seboj povezane z urejeno potjo (stopnice, utrjen gramoz) in električno osvetljene. Ker vlada v notranjih delih jame stalna temperatura 9,5 °C, priporočamo dodatno jopico in kakovostno pohodniško obutev. Ogled jame s koncertom bo trajal približno uro in pol. Vstopnina: 8 EUR odrasli, 6 EUR šolski otroci.


Županova jama leži 8 km JV od Grosuplja v smeri proti Turjaku, v bližini glavne ceste. Več o njej najdete na www.zupanovajama.si, dodatne informacije so na voljo na 041/407-705 oz. na info@zupanovajama.si.

Damjan Viršek
Županova jama –
turistično in okoljsko društvo Grosuplje


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!