Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo marsikje megla ali nizka oblačnost. Jutranje temperature bodo od -5 do -2, na Primorskem okoli 5 stopinj C.
-2°C | 5°C
nedelja, 04.12.2016
-5°C | 3°C
ponedeljek, 05.12.2016
-3°C | 5°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 8°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 2.12.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
5°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Koncert z odmevom – prisluhnite pesmi v ......


KULTURA, TURIZEM, OBVESTILA

| |
16.06.2014      18:11
A A

Koncert z odmevom – prisluhnite pesmi v kraškem podzemljuDeli:
V nedeljo, 22. junija, ponuja Županova jama pri Grosuplju prav posebno doživetje. S krajšim koncertom bo v Veliki dvorani Županove jame nastopila Ženska vokalna skupina Brinke z izborom dalmatinskih in zimzelenih popevk. Edinstvena naravna akustika v podzemni dvorani, ki je dolga približno 60 in široka 25 m, na najvišjem delu pa ima blizu 15 m visok strop, daje kakovostnim pevskim nastopim poseben pridih, ki ga ni mogoče izkusiti na površju ali v »klasičnih« koncertnih dvoranah.

ŽVS Brinke so ime dobile po grmastem iglavcu, ki je nekoč porasel celo pobočje Brinskega hriba v Grosuplju. Brinove jagode, plod tega iglavca, so žlahtne kot ubrano zapeta pesem. Še bolj pa je žlahtno tisto, kar iz njih pridobivamo. Začetek glasbenega ustvarjanja skupine, ki ima deset članic, sega v februar 2009. Takrat so postale članice Kulturnega društva Šentjurski oktet, delujejo v okviru Zveze kulturnih društev Grosuplje. Zbor  umetniško vodi diplomirana muzikologinja Tine Vahčič. Več let je prepevala v pevskih zborih –  pri Glasbeni Matici v Ljubljani pod vodstvom Tomaža Tozona in pri Ljubljanskih Madrigalistih z zborovodkinjo Andrejo Martinjak.  Ob tem je tudi sama vodila različne pevske zbore. Več o ŽVS Brinke najdete na www.brinke.si

Koncert v Županovi jami, ki se bo pričel z vstopom v jamo ob 15. uri, bo združen z ogledom sedmih podzemeljskih dvoran, ki so med seboj povezane z urejeno potjo (stopnice, utrjen gramoz) in električno osvetljene. Ker vlada v notranjih delih jame stalna temperatura 9,5 °C, priporočamo dodatno jopico in kakovostno pohodniško obutev. Ogled jame s koncertom bo trajal približno uro in pol. Vstopnina: 8 EUR odrasli, 6 EUR šolski otroci.


Županova jama leži 8 km JV od Grosuplja v smeri proti Turjaku, v bližini glavne ceste. Več o njej najdete na www.zupanovajama.si, dodatne informacije so na voljo na 041/407-705 oz. na info@zupanovajama.si.

Damjan Viršek
Županova jama –
turistično in okoljsko društvo GrosupljePovezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!