Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 15°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Koncert z odmevom – prisluhnite pesmi v ......


TURIZEM, DRUŠTVA, OSTALO

| |
09.04.2015      15:17
A A

Koncert z odmevom – prisluhnite pesmi v kraškem podzemljuDeli:

Pomlad se je prebudila  tudi v okolici Županove jame. Naslednjo nedeljo, 12. aprila, bo na poseben način vzcvetela tudi v jami - s krajšim koncertom bo v Veliki dvorani nastopil Mešani pevski zbor Češnje.

 

Češnje, ki delujejo v vasi Orle pri Škofljici, rade prepevajo ljudske, priredbe narodno zabavne glasbe, dalmatinske pa tudi umetne in liturgične. S čim nas bodo presenetile v sicer tihem kraškem podzemlju?

 

Obiščite Županovo jamo v nedeljo, 12. aprila, ob 15. uri. Koncert bo združen z ogledom sedmih podzemeljskih dvoran, ki so med seboj povezane z urejeno potjo (stopnice, utrjen gramoz) in električno osvetljene. Edinstvena naravna akustika v podzemni dvorani, ki je dolga približno 60 in široka 25 m, na najvišjem delu pa ima blizu 15 m visok strop, daje kakovostnim pevskim nastopim poseben pridih, ki ga ni mogoče izkusiti na površju ali v »klasičnih« koncertnih dvoranah.

 

Ker vlada v notranjih delih jame stalna temperatura 9,5 °C, priporočamo topla oblačila in kakovostno pohodniško obutev. Ogled jame s koncertom bo trajal približno uro in pol. Vstopnina: 8 EUR odrasli, 6 EUR šolski otroci.

 

Županova jama leži 8 km JV od Grosuplja v smeri proti Turjaku, v bližini glavne ceste. Več o njej najdete nawww.zupanovajama.si, in www.facebook.com/zupanovajama,  dodatne informacije so na voljo na 041/407-705 oz. nainfo@zupanovajama.si.

 

Damjan Viršek

Okoljsko in turistično društvo

Županova jama

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!