Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Zvečer se bodo nevihte prenehale pojavljati. Ponoči in zjutraj bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15 stopinj C.
13°C | 25°C
četrtek, 25.05.2017
12°C | 22°C
petek, 26.05.2017
10°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Torek, 23.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
25°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Koncert z odmevom – prisluhnite pesmi v ......


TURIZEM, DRUŠTVA, OSTALO

| |
09.04.2015      15:17
A A

Koncert z odmevom – prisluhnite pesmi v kraškem podzemljuDeli:

Pomlad se je prebudila  tudi v okolici Županove jame. Naslednjo nedeljo, 12. aprila, bo na poseben način vzcvetela tudi v jami - s krajšim koncertom bo v Veliki dvorani nastopil Mešani pevski zbor Češnje.

 

Češnje, ki delujejo v vasi Orle pri Škofljici, rade prepevajo ljudske, priredbe narodno zabavne glasbe, dalmatinske pa tudi umetne in liturgične. S čim nas bodo presenetile v sicer tihem kraškem podzemlju?

 

Obiščite Županovo jamo v nedeljo, 12. aprila, ob 15. uri. Koncert bo združen z ogledom sedmih podzemeljskih dvoran, ki so med seboj povezane z urejeno potjo (stopnice, utrjen gramoz) in električno osvetljene. Edinstvena naravna akustika v podzemni dvorani, ki je dolga približno 60 in široka 25 m, na najvišjem delu pa ima blizu 15 m visok strop, daje kakovostnim pevskim nastopim poseben pridih, ki ga ni mogoče izkusiti na površju ali v »klasičnih« koncertnih dvoranah.

 

Ker vlada v notranjih delih jame stalna temperatura 9,5 °C, priporočamo topla oblačila in kakovostno pohodniško obutev. Ogled jame s koncertom bo trajal približno uro in pol. Vstopnina: 8 EUR odrasli, 6 EUR šolski otroci.

 

Županova jama leži 8 km JV od Grosuplja v smeri proti Turjaku, v bližini glavne ceste. Več o njej najdete nawww.zupanovajama.si, in www.facebook.com/zupanovajama,  dodatne informacije so na voljo na 041/407-705 oz. nainfo@zupanovajama.si.

 

Damjan Viršek

Okoljsko in turistično društvo

Županova jama
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!