Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 14°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Portreti Jolande Grom Ravnikar


DOGODKI, UMETNOST

| |
11.12.2014      21:04
A A

Portreti Jolande Grom RavnikarDeli:

V četrtek, 4. decembra 2014, smo v Mestni knjižnici Grosuplje odprli razstavo portretov Jolande Grom Ravnikar »Moja podoba v ogledalu«. Odprtju razstave sta prisostvovala tudi župan dr. Peter Verlič in veleposlanik Indije za Slovenijo nj. ekscelenca Sarvajit Chakravarti.

  

»Moja podoba v ogledalu se spreminja dan na dan. Vsak dan drug obraz. Enkrat prijazen, drugič zaspan, radoveden, najlepši, srečen, razigran. Uloviti sem hotela tudi tebe v ogledalu. Ti, skozi moje oči, oglje, naprej na papir in vse do srečanja danes. Skozi svinčnike oglje izraža najgloblja čustva veselja, ki mi vsak dan znova polepšajo dan. Moje oči so odprte, vidim barve, svetlobo, sence, in vse tisto nekje vmes. Ko ustvarjam, pozabim na vse, moj čas se ustavi. Iskreno petje, svinčnik, oglje in barve so bližnjica k moji sreči. Našla sem to radost in več kot ponosna in hvaležna sem, da jo lahko danes delim tudi vam,« so bile misli, ki jih je z nami uvodoma delila umetnica Jolanda Grom Ravnikar.

  

Zaupala nam je, da se je njeno življenje v zadnjih letih zelo spremenilo. Ni vedela, kako premestiti vse svoje velike ovire, ki so ji prišle v življenju nasproti. Iskala je svoj izhod, kako živeti, kako zapolniti svoje življenje, svojo praznino. Njena velika ljubezen je petje, je ena izmed Brink. V portretiranju pa je našla neverjetno pomirjenost, spokojnost, srečo, navdih. Nikoli si ni mislila, niti sanjala, da bo kdaj slikala. Kot kaže, pa bo sedaj pela in slikala.

  

Portrete je ustvarjala vse leto. Glavne portretiranke so bile njene pevske kolegice Brinke, med portretiranci pa se je znašel tudi župan dr. Peter Verlič.

  

Župan je Jolandi ob njeni prvi razstavi iskreno čestital in ji zaželel, da jo bo umetniški navdih, ki se bo prelil skozi njene roke, spremljal tudi na njeni nadaljnji umetniški poti.

  

Likovna umetnost se dostikrat neločljivo prepleta z glasbo. S svojimi pesmimi so večer obogatili Šentjurski fantje in seveda Ženska vokalna skupina Brinke.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!