Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-4°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | -1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Javna razgrnitev načrta za Podružnično šolo ......


OBČINSKE, OBVESTILA

| |
16.04.2015      10:04
A A

Javna razgrnitev načrta za Podružnično šolo PolicaDeli:

Podružnična šola Polica se že dalj časa sooča s prostorsko problematiko. Razlog se skriva predvsem v trendu priseljevanja in veliki nataliteti, poostrili pa so se tudi normativi za šole oz. razrede.

Že v začetku leta 2011 se je pričelo z več usklajevalnimi sestanki z lastniki zemljišč, na katerih bi lahko nastala nova šola. Sestanki so obrodili sadove in še v istem letu je bila za namen umestitve v prostorske akte izdelana Študija preveritve prostorsko programske postavitve POŠ Polica v prostor, ki je zajemala analizo lokacije postavitve »nad avtocesto«. Omenjena lokacija je imela svoje prednosti v dostopu, širitvi, prometni povezanosti ter v priklopu na vodovodno in kanalizacijsko omrežje. Študija je nastala v sodelovanju s predstavniki Občine Grosuplje, Krajevne skupnosti Polica, Osnovne šole Brinje Grosuplje in Podružnične šole Polica.

 

V obdobju priprave Občinskega prostorskega načrta (OPN) se je izdelal urbanistični načrt za naselje Polica, v katerem so bile variantno obravnavane lokacije za novo Podružnično šolo Polica, katere pa v sprejeti OPN, ki je stopil v veljavo 13. 2. 2014, niso umeščene.

 

Občina je zato pričela s spremembami in dopolnitvami Občinskega prostorskega načrta Občine Grosuplje (SDOPN 1), ki vključuje tudi pobudo občine za spremembo osnovne namenske rabe za novo lokacijo Podružnične šole Polica.

 

Tekom postopka SDOPN 1 je občina pričela s pridobivanjem zemljišč za novo lokacijo šole. Ker pa je potreba po izgradnji nove šole strateškega pomena za občino in je v širšem družbenem interesu, se je občina odločila postopek spremembe namenske rabe prostora na predlaganem območju voditi v posebnem postopku sprememb in dopolnitev Občinskega prostorskega načrta Občine Grosuplje (SDOPN 2).

 

Javna razgrnitev dopolnjenega osnutka Sprememb in dopolnitev Občinskega prostorskega načrta Občine Grosuplje za območje nove podružnične osnovne šole Polica  (SDOPN 2) bo potekala v času od  srede, 15. aprila 2015, do vključno četrtka, 14. maja 2015, v prostorih Občine Grosuplje. Javna razprava SDOPN 2 pa bo potekala v sredo, 6. maja 2015 ob 16.00 uri, v dvorani Družbenega doma Grosuplje.

 

»Lahko rečem, da smo z današnjim dnem storili kar pomemben korak naprej pri uresničevanju naše zelo pomembne investicije, gradnje nove podružnične šole na Polici. Z današnjim dnem začnejo teči vsi postopki za umeščanje v prostor, ko bo vsem občankam in občanom na voljo vpogled v to, kje bo lokacija, kako bo vse skupaj videti. Po končani enomesečni javni razpravi pa upam, da bomo lahko čim prej na občinskem svetu sprejeli spremenjen odlok in začeli s postopkom za pridobivanje gradbenega dovoljenja in z gradnjo nove šole,« je ob pričetku javne razgrnitve povedal župan dr. Peter Verlič. 

 

Tekst in foto: Jana Roštan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!