Senzacija v Grosuplju

Naši košarkarji so pripravili prvovrstno presenečenje in premagali favorizirano ekipo Laškega. Domači junak je bil Antonijević, ki je postavil končni rezultat tekme 70:69.

Tekma in pol bi lahko dejali. Grosupeljčani so pod novim vodstom trenerja Milovića skozi cel teden napovedovali, da trenirajo izredno naporno in da so pripravljeni, da naporno delo končno prenesejo tudi na tekmo.

Prva četrtina je minila v izenačenem boju in nobeni ekipi si ni uspelo priigrati večje prednosti, na koncu so gostje prvo četrtino dobili z rezultatom 17:19.

Druga četrtina pa je po pokazala povsem nov obraz naših košarkarjev, saj so se razleteli po igrišču in prikazali zelo lepo in atraktivno igro, ter na koncu odšli na odmor s prednostjo osmih točk (42:34).

Sledila je začarana tretja četrtina naših košarkarjev, kjer so si nasprotniki kot po pravilu priigrali neulovljivo prednost. Vendar tokrat je bila zgodba drugačna. Domači so še naprej igrali odlično v obrambi in potrpežljivo v napadu in nikakor niso pustili gostom, da se približajo. Tretjo četrtino so dobili Grosupeljčani z rezultatom 12:10, na semaforju pa je bilo 54:44.

Pred začetkom zadnje četrtine so imeli naši košarkarji 10 točk prednosti, le to pa so v 32. minuti tekme s preudarno igro povišali na 18 točk. Ko so že vsi v dvorani mislili, da je tekma odločena, pa se je zgodil velik padec koncentracije Grosuplja. Gostje so s svojo consko postavitvijo in nekaj zaporedno zadetimi meti za tri točke, zaostanek hitro znižali na štiri točke in tekma je bila 3. minute pred koncem zopet odprta. V zaključku tekme se je odvijala prava košarkarska drama, domači so preko zadetih prostih metov Antonijevića in pa pomembnem košu Miljkoviča 30 sekund pred koncem povedli za 3 točke. V zadnjem napaduLaščanov je trojko za izenačenje zadel Mučić ter tako 11. sekund pred koncem tekme izid izenačil na 69:69. Domači trener Milović je vzel minuto odmora in Grosupeljčani so krenili v zadnji napad. Žogo je iz avta sprejel Antonijević, ki je v odločilnem trenutku prevzel odgovornost nase in se pet sekund pred koncem podal v prodor, kjer je izkušeno izsilil prekršek, ter si tako 1,4 sekunde pred koncem priboril dva prosta meta. Prvi prosti met je Marko zadel, drugega namerno zgrešil in tako postal domači junak te tekme in spravil dvorano na noge.

Domači košarkarji so tekmo zasluženo dobili, saj so vodili skoraj vso tekmo in prikazali velik napredek v igri, ter si na ta način priigrali pomembno zmago v boju za obstanek. V zadnjem kolu rednega dela prvenstva naši košarkarji gostujejo pri Mercatorju.

Točke za Grosuplje so dosegli: Erčulj, Antonijević 16, Lobe 7, Jeršin 1, Dikas 8, Trampuš 2, Zagorac 18, Tratnik 10, Miljković 2, Jerman 6.

Tudi tokrat pa gredo vse pohvale našim navijačem, ki so nas zopet prišli spodbujat v zelo lepem številu, in prepričani smo, da se bomo v naslednjih tekmah ponovno vesellili novih zmag.

Predrag Milović, trener Grosuplja:
"Zmagalo je grosupeljsko srce. Večji del tekme smo nadzorovali rezultat, na koncu pa tudi nekoliko srečno prišli do zmage. A proti taki ekipi kot Zlatorog šteje zmaga. Čestitke fantom, ki so se držali navodil. Dobro smo odigrali v obrambi. Na koncu so nam sicer nekoliko pošle moči, a sreča je bila na naši strani. Čestitke mojim fantom za zasluženo zmago in Zlatorogu za športno predstavo."

Miloš Šporar, trener Zlatoroga Laškega:
"Grosuplje je povsem zasluženo zmagalo in nam pokazalo kako se bori za klub. Začetek tekme je bil pod vsako kritiko na koncu smo se reševali z agresivno obrambo po celotnem parketu in norimi meti. Očitno se je moje moštvo že zadovoljilo z uvrstitvijo v Ligo za prvaka in se poigrava z ugledom kluba ter nenazadnje tudi z lastnim statusom v moštvu."

Med odmorom včerajšnje tekme smo vam obljubili nastop akrobatske skupine Šentviški Fanatiki. Žal so morali zaradi izredne situacije v ekipi v zadnjem hipu svoj nastop odpovedati. Prepričani smo, da jih bomo letos še videli v Grosuplju.