Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Zdravstveni dom Grosupljei dobiva novo podobo


OBČINSKE, ZAVODI

| |
21.07.2014      19:47
A A

Zdravstveni dom Grosupljei dobiva novo podoboDeli:

V začetku decembra 2013 sta župan dr. Peter Verlič in direktor podjetja GIC gradnje  Ivan Cajzek podpisala pogodbo za gradnjo prizidka k Zdravstvenemu domu Grosuplje. Gradbena dela so se pričela še v istem mesecu. Vzdolž hriba, desno od zdravstvenega doma so izkopali gradbene jame, odstranili vrhnji sloj zemljine in zdrobili spodaj ležeče kamnine.

  

V začetku marca 2014 smo za izgradnjo novega težko pričakovanega prizidka slovesno položili temeljni kamen, od tistega dne dalje pa je stavba poleg obstoječega zdravstvenega doma iz dneva v dan večja.

  

Betonska dela so zaključena, tako da je osnovni skelet objekta že viden. V objektu intenzivno izvajajo strojna in elektro inštalaterska dela, istočasno potekajo tudi ostala obrtniška dela ter montaža oken in vrat. Prav tako so v pritličju že izdelali tlake ter predelne stene in strope. V teku so slikopleskarska dela, tako v pritličju kot v nadstropju, poteka pa tudi že toplotna izolacija fasade ter izolacija zunanjih in notranjih sten.

  

Zunaj objekta gradijo meteorno in fekalno kanalizacijo, dovozno rampo na zunanje parkirišče v nadstropju, potekajo pa tudi dela zunanje ureditve in ureditve novih parkirišč. Med obstoječima objektoma dosedanjega zdravstvenega doma in novim objektom zdravstvenega doma že gradijo nov centralni vhod z dvigalnimi jaški.

   

Vsa dela potekajo intenzivno in z več različnimi ekipami. Že je objavljen razpis za medicinsko opremo in pohištvo, ki se predvidoma zaključi v juliju, nato pa sledi montaža medicinske opreme in pohištva.

  

Prizidek bo obsegal 8 splošnih ambulant, urinski in hematološki laboratorij, službo nujne medicinske pomoči, garažo, tehnične prostore in povezovalni hodnik. Dostop gibalno oviranim v vse objekte bo omogočen z dvigali. Otvoritev novega prizidka k Zdravstvenemu domu Grosuplje je predvidena v jeseni tega leta.

 

vir (tekst in foto): http://www.grosuplje.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!