Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, vzhodni veter se bo polegel.
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 17°C
sreda, 03.05.2017
5°C | 20°C
četrtek, 04.05.2017
6°C | 19°C
petek, 05.05.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
20°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Zdravstveni dom Grosupljei dobiva novo podobo


OBČINSKE, ZAVODI

| |
21.07.2014      19:47
A A

Zdravstveni dom Grosupljei dobiva novo podoboDeli:

V začetku decembra 2013 sta župan dr. Peter Verlič in direktor podjetja GIC gradnje  Ivan Cajzek podpisala pogodbo za gradnjo prizidka k Zdravstvenemu domu Grosuplje. Gradbena dela so se pričela še v istem mesecu. Vzdolž hriba, desno od zdravstvenega doma so izkopali gradbene jame, odstranili vrhnji sloj zemljine in zdrobili spodaj ležeče kamnine.

  

V začetku marca 2014 smo za izgradnjo novega težko pričakovanega prizidka slovesno položili temeljni kamen, od tistega dne dalje pa je stavba poleg obstoječega zdravstvenega doma iz dneva v dan večja.

  

Betonska dela so zaključena, tako da je osnovni skelet objekta že viden. V objektu intenzivno izvajajo strojna in elektro inštalaterska dela, istočasno potekajo tudi ostala obrtniška dela ter montaža oken in vrat. Prav tako so v pritličju že izdelali tlake ter predelne stene in strope. V teku so slikopleskarska dela, tako v pritličju kot v nadstropju, poteka pa tudi že toplotna izolacija fasade ter izolacija zunanjih in notranjih sten.

  

Zunaj objekta gradijo meteorno in fekalno kanalizacijo, dovozno rampo na zunanje parkirišče v nadstropju, potekajo pa tudi dela zunanje ureditve in ureditve novih parkirišč. Med obstoječima objektoma dosedanjega zdravstvenega doma in novim objektom zdravstvenega doma že gradijo nov centralni vhod z dvigalnimi jaški.

   

Vsa dela potekajo intenzivno in z več različnimi ekipami. Že je objavljen razpis za medicinsko opremo in pohištvo, ki se predvidoma zaključi v juliju, nato pa sledi montaža medicinske opreme in pohištva.

  

Prizidek bo obsegal 8 splošnih ambulant, urinski in hematološki laboratorij, službo nujne medicinske pomoči, garažo, tehnične prostore in povezovalni hodnik. Dostop gibalno oviranim v vse objekte bo omogočen z dvigali. Otvoritev novega prizidka k Zdravstvenemu domu Grosuplje je predvidena v jeseni tega leta.

 

vir (tekst in foto): http://www.grosuplje.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!