Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, ponekod tudi megleno, predvsem na Primorskem in Notranjskem bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. V vzhodni Sloveniji bo še delno jasno. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, v vzhodni Sloveniji do 16 stopinj C.
5°C | 11°C
petek, 24.02.2017
8°C | 9°C
sobota, 25.02.2017
3°C | 10°C
nedelja, 26.02.2017
-3°C | 8°C
ponedeljek, 27.02.2017
-2°C | 13°C
Opozorila
Četrtek, 23.2.2017 ob 10h
V severovzhodni Sloveniji bo zvečer in v noči na petek pihal okrepljen jugozahodnik s sunki med 70 in 90 km/h.
5°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kolesarska akcija "K Mrtinet na klobaso" - ......


ŠPORT, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
19.03.2013      23:17
A A

Kolesarska akcija "K Mrtinet na klobaso" - začetek v sobotoZ lanske akcije "K Mrtinet na klobaso"
Z lanske akcije "K Mrtinet na klobaso"
Deli:

Diši po pomladi.  Tradicionalna kolesarska akcija »K Mrtinet na klobaso«,  že 11. po vrsti, se bo letos pričela v soboto, 23. marca 2013 ob 13. uri z blagoslovom koles in kolesarjev  pri  Mrtinetovi  kapelici »Na šoli«, kot imenujejo domačini ta del Luč.  Po blagoslovu bo možen dvig evidenčnih kartončkov v neposredni bližini , v Baru pr' Mrtinet, kjer bodo  za vse udeležence pripravili manjšo pogostitev.  Organizator akcije Bar pr' Mrtinet  bo vsakega kolesarja, ki se bo pripeljal  od Grosuplja do Luč 15-krat nagradil z domačo klobaso.

 

Trasa z manjšim vzponom od Grosuplja proti Lučam poteka po asfaltirani cesti  in je primerna za rekreativne kolesarje. Prijavnine ni, vsak kolesar dobi evidenčni kartonček brezplačno, vanj pa mora za brezplačno domačo klobaso zbrati 15 žigov. Vsak dan šteje en žig, čeprav  kondicijsko bolj pripravljeni  in navdušeni kolesarji pot lahko prevozijo  večkrat na dan.  Ko je bonus 15 žigov izpolnjen,  dobijo  domačo klobaso  in po želji  nov evidenčni kartonček.

 

Akcija se konča prvo soboto v oktobru. Zaključek  poteka na »podu« Pr' Mrtinet , kjer pripravijo zabavo s podelitvijo priznanj in pogostitvijo vseh udeležencev akcije »K Mrtinet na klobaso«.  Vsakega  udeleženca  akcije, ki zbere več kot 50 žigov, organizator še posebej nagradi.

 

Ker vsako leto  v akciji  sodeluje preko  500 kolesarjev, ki si  prislužijo vsaj eno domačo klobaso  in

v  Baru Pr' Mrtinet pravijo, da se v tem času oglasi pri njih tudi 10 tisoč obiskovalcev s kolesi in brez, se s svojo akcijo uvrščajo med  največje rekreativne prireditve v občini Grosuplje. 

Fotografija: www.prmrtinet.si
Povezave:www.prmrtinet.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!