Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.01.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, predvsem v južni in deloma osrednji Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem popoldne in zvečer zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-5°C | -2°C
torek, 17.01.2017
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-8°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 12h
Danes bo na Primorskem sprva pihala zmerna burja, ki se bo popoldne in zvečer krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-5°C
-2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Franci Novak iz Vidma je letošnji evropski ......


KULTURA

| |
20.11.2012      16:20
A A

Franci Novak iz Vidma je letošnji evropski pesniški vitez


Na drugem Evropskem pesniškem turnirju, ki je potekal 17.novembra v Mariboru, je v konkurenci sedmih držav postal vitez letošnjega turnirja slovenski pesnik Franci Novak.


Franci Novak evropski vitez pesništva (foto: Marko Vanovšek)
Franci Novak evropski vitez pesništva (foto: Marko Vanovšek)
Deli:

Franci Novak iz Vidma je letošnji evropski pesniški vitez

 

Na drugem Evropskem pesniškem turnirju, ki je potekal 17.novembra v Mariboru,  je  v konkurenci sedmih držav postal vitez letošnjega turnirja  slovenski pesnik Franci Novak.

 

Založba Pivec je v okviru programa Evropske prestolnice kulture izvedla drugi Evropski pesniški turnir, na katerem so se pomerili zmagovalci nacionalnih izborov za najboljšo neobjavljeno pesem v tekočem letu iz sedmih evropskih držav. Na tem pesniškem turnirju so sodelovali: Reinhard Lechner (Avstrija,) Tatjana Bijelić (Bosna in Hercegovina), Martina Vidaić (Hrvaška), Tamás Kabdebó (Madžarska), Daniela Raimondi (Italija), Mirka Ábelová (Slovaška) in Franci Novak (Slovenija).

 

Mednarodna strokovna žirija je najbolje ocenila  Novakovo pesem Ljudje kot rastline, občinstvo pa se je odločilo za italijansko pesnico Danielo Raimondi s pesmijo Portret. Pesniki so svoje pesmi brali v svojih jezikih,  medtem ko je občinstvo spremljalo prevode projicirane na platno. Vseh sedem finalnih pesmi vključno s prevodi v vse jezike sodelujočih držav in angleščino so pri Založbi Pivec izdali v zborniku, ki ga je brezplačno prejelo v dar občinstvo na finalu, dostopen pa bo tudi v vseh sodelujočih državah.

 

Evropski pesniški turnir 2012 sestavljajo trije dogodki:  prvi revialni turnir v Zalaegerszegu je bil  15. Novembra,  imenovanje viteza  v Mariboru in sledi še tretji dogodek 15. Decembra v Sarajevu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!