Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

jasno
Zvečer in del noči bo oblačno s padavinami. Meja sneženja se bo v prvi polovici noči spustila do nadmorske višine okoli 500 m. Na Primorskem bo zapihala zmerna burja. V drugem delu noči bodo padavine ponehale in do jutra se bo od severa že večinoma razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 5, v alpskih dolinah do -5 stopinj C.
1°C | 11°C
nedelja, 26.02.2017
-5°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-3°C | 15°C
torek, 28.02.2017
2°C | 15°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 14°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 19h
V drugem delu noči in v soboto dopoldne bo burja predvsem na območju Vipavske doline v sunkih lahko dosegala hitrost med 90 in 100 km/h. Nato bo slabela.
1°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Poletni tabor v Radovni


ŠPORT, OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
03.10.2013      18:12
A A

Poletni tabor v Radovni


Taborniki Pokljuškega rodu Gorje smo deset dni v avgustu preživeli na taboru v Radovni.


Deli:

Smo taborniki Pokljuškega rodu Gorje iz voda Jetiji in letos, smo bili na poletnem taborjenju v Radovni. Vsako jutro smo začeli z jutranjo telovadbo in uvodnim zborom, kjer so nam vodniki razložili, kaj bomo počeli čez dan. Da smo bili bolj mobilni, smo s seboj pripeljali kolesa. Vsak dan smo odkolesarili na osvežujoč popoldanski počitek do jezera Kreda. S kolesom pa so nekateri šli tudi na izlet do slapa Peričnik.

Ker pa za tabornike velja, da smo pripravljeni pomagati, smo pomagali tudi na bližnji kmetiji. Pomagali smo tudi pomolsti kravo. Prijazna družina je bila z našim delom zadovoljna, mi pa z njihovo prijaznostjo, zato smo v zahvalo spekli pecivo iz malin. Sredi tabora smo se preizkusili tudi v orientaciji in ugotovili smo, da naše znanje niti ni tako slabo.

Hrano nam je pripravljal kuhar, a najboljši obroki so bili tisti, ki smo jih pripravili samo. Sami smo spekli jajca na oko in to kar na odprtem ognju. Bili smo tudi ekološki, saj smo smeti pridno ločevali v ekološkem otoku, ki smo ga izdelali prvi dan. Da pa bomo znali pomagati drug drugemu, smo izpopolnili naše znanje prve pomoči. Tekom tabora pa smo se učili tudi Morsejevo abecedo.

Vsak večer so nam vodniki pripravili zabavne večerne programe. Najbolj nam je bil všeč šov »Moj vodnik zmore«. Seveda pa nismo pozabili tudi na petje ob taborniškem ognju in strmenje v zvezdnato nebo.

Zadnji večer, kjer smo dobili pohvale, novi člani rutice in pa seveda težko pričakovane značke za osvojena znanja, je še kako prehitro prišel. Domov smo se odpravili polni novo pridobljenega znanja in lepih vtisov. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO TABORNIKOV POKLJUŠKI ROD? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!