Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo na jugozahodu zmerno do pretežno oblačno, drugod delno do pretežno jasno. Zjutraj bo po nekaterih nižinah nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -3, na Primorskem do 6 stopinj C.
-2°C | 4°C
ponedeljek, 05.12.2016
-2°C | 6°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-1°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Folklorno društvo Bled


KULTURA

| |
31.01.2014      15:24
A A

Folklorno društvo BledSvatovska
Svatovska
Deli:

Prireditev veselo po domače VPD na Bledu 29.12.2013

 

Prireditev VPD je za nami. Vsem, ki ste napolnili dvorano do zadnjega kotička iskrena hvala.  Za nas folkloriste je to veliko sporočilo  » Še naprej tako«. Tudi za vse pohvale, ki smo jih prejeli se zahvaljujemo.

Po nekajletnem premoru smo v na novo ustanovljenem društvu  člani, ki smo čisto novi in člani, ki so pete brusili v društvu  tudi 10, 15 in 20 let. Vse pa nas druži ljubezen do domače glasbe in izročilo naših dedov in babic zato s ponosom  oblečemo nošo. Tako kot so se znašle naše babice se v krizi znajdemo tudi mi. Nekatere smo si nošo sešile same. Tudi v izdelavi nageljčkov smo vešče. Da smo Slovenci en velik narod talentov sta dokaz voditeljski par Mateja in Drago, ki sta v domači besedi in predstavi vodila prireditev. Z izborom scenskihČudotaScena in izbor slik AlešDokaz tej  trditvi so tudi vsi nastopajoči saj vsak Slovenec  ali poje, igra inštrument  ali pa pleše. No nekateri pa zmorejo vse troje.  Ni pa se nam treba bati za podmladek,  saj tudi ti z veseljem hodijo po teh stopinjah - mladi pevec in folklorna skupina Voše.

No skupno vsem pa je veliko srce. Ker je bila prireditev dobrodelna so nastopajoči  računali zelo malo ali pa samo potne stroške. Tudi ta vrlina je v nas Slovencih. Lahko smo ponosen narod.

Danica Vester

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Gorje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo