Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

jasno
Danes bo pretežno jasno. Ob morju in po nižinah Primorske se bosta pojavljali megla in nizka oblačnost, nekaj megle pa bo zjutraj in dopoldne tudi po neprevetrenih kotlinah osrednje in severne Slovenije. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 12, v krajih z meglo okoli 4 stopinje C.
-5°C | 6°C
sobota, 10.12.2016
-5°C | 10°C
nedelja, 11.12.2016
-5°C | 10°C
ponedeljek, 12.12.2016
-1°C | 9°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 3°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Sprejet občinski podrobni prostorski načrt za ......


NOVICE

| |
05.03.2015      15:05
A A

Sprejet občinski podrobni prostorski načrt za zbirni center v občini DuplekUreditvena situacija bodočega zbirnega centra
Ureditvena situacija bodočega zbirnega centra
Deli:

Občinski svetniki so na seji v mesecu februarju sprejeli podrobni prostorski načrt za zbirni center ob čistilni napravi v Spodnjem Dupleku. 

 

Večkrat je že bilo poudarjeno, da občina Duplek po Odredbi o ravnanju z ločenimi frakcijami odpadkov mora imeti urejen zbirni center, ki bo urejen z zbirnimi posodami za sprejemanje in kratkotrajno hranjenje posameznih nenevarnih in nevarnih frakcij komunalni odpadkov.

 

Že z ureditvijo začasnega zbirnega centra se je takšen sistem zbiranja odpadkov pokazal v naši občini kot primeren način zbiranja odpadkov. S tem preprečujemo, da bi odpadki končali v naravi in onesnaževali okolje. Po zadnjih podatkih iz registra divjih odlagališč imamo evidentiranih cca. 20 divjih odlagališč odpadkov. In prav smisel zbirnega centra je zmanjšanje števila odlagališč in posledično ozaveščanje o nedopustnem onesnaževanju okolja. 

 

Ob tem vas ponovno obveščamo, da je začasni zbirni center, ki se nahaja pri režijskem obratu odprt vsak ponedeljek, od 13. do 17. ure ter vsako 1. in 3. soboto v mesecu od 8. do 12. ure. 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Duplek!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.