Evropski članski pokal – Sarajevo (BIH) 2014...

| |
31.03.2014      10:01

Evropski članski pokal – Sarajevo (BIH) 2014

Slovenski tekmovalci v članski konkurenci so 29.03. in 30.03.2014 nastopili na »Senior European Cup Sarajevo 2014«, turnirju Evropskega članskega pokala 2014. Za slovenske mlajše članice in člane je to tudi eden izmed kvalifikacijskih turnirjev za nastop na Evropskem prvenstvu U23 za leto 2014. Za slovensko reprezentanco so nastopili tudi trije tekmovalci JK Duplek in sicer Manja Kropf v kategoriji do 57 kg, Tadej Mulec v kategoriji do 81 kg in Gregor Kocmut v kategoriji do 90 kg.

Imeniten uspeh dupleške mladinke - 3. mesto na evropskem članskem pokalu (foto: http://www.eju.net/)

Od tekmovalcev JK Duplek je najbolje nastopila Manja Kropf je v kategoriji do 57 kg osvojila 3. mesto. Manja je uvodno borbo proti Švicarki Kocher sicer izgubila, tesno v podaljšku borbe, potem ko se je v rednem delu končala neodločena, vendar je nato v repasažu premagala najprej Belgijko Kerckhove in nato še reprezentančno kolegico iz Ljubljane Štangar. V boju za 3. mesto in bronasto medaljo pa je nato premagala še Hrvatico Sikić Teno in postala četrta tekmovalka JK Duplek z osvojeno medaljo na Evropskih članskih pokalih. Pred njo so medalje na evropskih članskih pokalih osvojili Kristina Vršič, Nina Milošević in Dorijan JamnišekTadej Mulec v kategoriji do 81 kg in Gregor Kocmut v kategoriji do 90 kg sta obstala v repasažu oz. v predtekmovanju.

Od ostalih slovenskih tekmovalcev so medalje osvojili še Klara Apotekar (JK Z'dežele Sankaku) srebrno v kategoriji do 78 kg, ter Adrian Gomboc (JK Z'dežele Sankaku) v kategoriji do 66 kg in Jesenko Četič (JK Olimpija), bronasti za osvojeni 3. mesti, medtem ko sta se Urška Gračner v kategoriji do 78 kg in Mihael Žgank v kategoriji do 90 kg (oba JK Z'dežele Sankaku) uvrstila takoj za dobitniki medalj na 5. mesti. Uvrstitve so si priborili še Ana Heberle (JK Bežigrad) v kategoriji do 48 kg, Anja Štangar (JK Olimpija) v kategoriji do 57 kg, Rok Plešnik (JK Z'dežele Sankaku) v kategoriji do 60 kg, Luka Harpf (JK Bežigrad) v kategoriji do 66 kg in David Kukovica (JK Branik Broker) v kategoriji do 90 kg, ki so osvojili sedma mesta.