Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-11°C | 0°C
sobota, 19.01.2017
-7°C | -1°C
nedelja, 21.01.2017
-10°C | 0°C
ponedeljek, 22.01.2017
-10°C | 1°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-11°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Dupleški dan nogometa 2016


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
27.06.2016      6:56
A A

Dupleški dan nogometa 2016Deli:

V soboto 18.6. se je na igrišču v Sp. Dupleku odvijal zdaj že tradicionalni dan nogometa, ki je bil na sporedu že tretje leto zapored. NK Duplek je organiziral turnir ekip U-7, U-9, U-11 ter U-13. Po končanem turnirju je bila na sporedu še tekma veteranov NK Dupleka ter Veteranov Rolteka iz Doba. Zadnje dejanje je bilo na vrsti ob 20.00, ko so se pomerile legende NK Maribora proti domačinom NK Duplek, ki so letošnjo sezono v 2. medobčinski ligi Maribor zaključili na tretjem mestu. Dopoldne je potekal tudi bogat srečelov, ki ga je NK Duplek organiziral skupaj s sponzorji.

Dupleški dan nogometa se je začel zgodaj zjutraj ob 8.30, ko je bil na sporedu turnir ekip U-7. Na turnirju najmlajših so se pomerile ekipe: NK Duplek 1, NK Duplek 2, NK Tezno, NK Rošnja Loka in NK Brunšvik. Turnir se je odigral po sistemu »vsak z vsakim« pri čemer so bili najboljši mladi nogometaši NK Dupleka 1.

Turnir ekip selekcije U-9 je potekal med ekipami: NK Duplek, NŠ Galič, NK Tezno in NK Slovenske Gorice. Najuspešnejši so bili mladi upi nogometne šole Marinka Galiča.

Pri selekciji U-11 sta sodelovali dve ekipi in sicer ŽNK Maribor in NK Duplek. Med seboj sta odigrali dve tekmi. Vsaka ekipa je po enkrat zmagala, zaradi boljše »gol razlike« pa so skupni zmagovalci bili domači nogometaši.

Kot zadnje so se med seboj pomerile ekipe U-13 in sicer: NK Duplek, NK Maribor, NK Tezno ter NK Radvanje. Najmočnejši v tej selekciji je bil NK Maribor.

Vsako leto pa je eden izmed dogodkov na dnevu dupleškega nogometa tudi veteranska nogometna tekma. Letos so se med seboj pomerili dupleški veterani ter veterani Doba. Gostje so v tekmi polni priložnosti na obeh straneh, slavili z rezultatom 3:0.

Finalno dejanje dupleškega dneva nogometa 2016 je sledilo ob 20.00 uri, ko je na igrišče stopila članska ekipa NK Dupleka ter na drugi strani legende NK Maribora. Pred samim začetkom sta vse zbrane, tako obiskovalce kot tudi nogometaše, nagovorila župan občine Duplek, Mitja Horvat ter predsednik in igralec nogometnega kluba Duplek Domen Simonič. Razlog obiska župana, poleg ogleda nogometne tekme seveda, je bila predaja ključev reflektorjev, ki so nova pridobitev NK Dupleka. Slavnostna otvoritev se je zgodila pred samim začetkom tekme, ko je župan reflektorje tudi vklopil.

Omeniti moramo tudi tribuno, ki jo je klub kupil sam in ob pomoči prostovoljcev tudi preuredil. Od sedaj naprej bodo lahko navijači ob ogledu tekem nogometnega kluba Duplek na njej sede uživali in v miru spremljali potek tekem.

Po uradnem delu otvoritve pa se je začela zadnja tekma dupleškega dneva nogometa med že omenjenima ekipama. Članski nogometaši Dupleka so tekmo izvrstno začeli, saj so po nekaj minutah s pravo mojstrovino Simona Valentija povedli z 1:0. Nekaj minut kasneje so domači nogometaši vodstvo povišali. Po lepi, ekipni akciji je za 2:0 zadel Domen Simonič. Gostje so rezultat znižali še pred koncem prvega polčasa, ko je za NK Maribor legende iz enajstmetrovke zadel Anton Dvoršak in tako postavil izid prvega polčasa (2:1).

V drugem polčasu sta si obe ekipi priigrale nekaj priložnosti in izvedli veliko lepih akcij. Po eni izmed takih so domači nogometaši vodstvo povišali na 3:1. Ponovno je zadel Simon Valenti, ki je postavil tudi izid srečanja. Nogometaši Dupleka so tako prvo tekmo pod reflektorji začeli z zmago in se tako na najlepši mogoč način zahvalili za obisk navijačem, ki so prišli v velikem številu. Celotno galerijo si lahko ogledate na: http://www.nkduplek.com/2016/06/22/duple%C5%A1ki-nogometa-2016/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Duplek!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017 | Družabni dogodki
Kartanje in druge družabne igre
21.01.201 | Tečaji in delavnice
Nabiranje zdravilnih zelišč skozi vse leto
23.01.201 | Šport
Telovadba z Bini akademijo
23.01.2017 | Družabni dogodki
Čajanka z gospo Milico Lubej
23.01.2017 | Tečaji in delavnice
Spoznajmo gluhoto in slovenski slikovni jezik
25.01.2017 | Družabni dogodki
Glasbene urice s harmoniko gospe Marije Lavuger
26.01.2017 | Tečaji in delavnice
Ročna dela
20.01.2017 | Družabni dogodki
Kartanje in druge družabne igre
21.01.201 | Tečaji in delavnice
Nabiranje zdravilnih zelišč skozi vse leto
23.01.201 | Šport
Telovadba z Bini akademijo
23.01.2017 | Družabni dogodki
Čajanka z gospo Milico Lubej
23.01.2017 | Tečaji in delavnice
Spoznajmo gluhoto in slovenski slikovni jezik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.