Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
13°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 17°C
petek, 28.04.2017
7°C | 10°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

V Spodnjem Dupleku javno dostopen avtomatski ......


OBVESTILA

| |
28.07.2015      14:56
A A

V Spodnjem Dupleku javno dostopen avtomatski defibrilator (AED)Predsednica KO RK Dvorjane, Marina Toplak in podžupan Občine Duplek, David Kumer ob predaji defibrilatorja
Predsednica KO RK Dvorjane, Marina Toplak in podžupan Občine Duplek, David Kumer ob predaji defibrilatorja
Deli:

Ob vhodu v krajevno ambulanto, Cesta k Dravi 8, 2241 Spodnji Duplek je nameščen avtomatski defibrilator, ki je javno dostopen 24 ur na dan. Nahaja se v ogrevani zunanji omarici, opremljeni z zvočnim alarmom in označeni s tem univerzalnim znakom

 

Gre za napravo, ki v primeru nenadnega zastoja srca rešuje človeška življenja. S pomočjo električnega sunka lahko srce ponovno požene ter skupaj z masažo srca in umetnim dihanjem, reši življenje. AED naprave so izdelane tako, da jih lahko uporabljajo osebe brez medicinskega predznanja, so enostavne in varne za uporabo ter dajejo govorna navodila.

 

Aparat je v uporabo predala Marina Toplak, predsednica Krajevnega odbora Rdečega križa Dvorjane, ki je bil pobudnik akcije zbiranja prostovoljnih prispevkov. Za pomoč pri nakupu se iskreno zahvaljujemo tako Krajevnemu odboru Rdečega križa Dvorjane in vsem donatorjem.

 

Je  prvi javno dostopni defibrilator, a hkrati tretji na območju naše občine. S po enim prenosnim defibrilatorjem razpolagata Prostovoljni gasilski društvi Dvorjane in Korena, katerih člani so že posredovali pri oživljanju.

 

V želji, da se z uporabo AED seznani čim večje število občanov bomo v mesecu septembru izvedli izobraževanje o uporabi AED in temeljnih postopkih oživljanja.

 

Morda jih boste morali kdaj uporabiti pri svojcih, prijateljih, mimoidočih,… in takrat boste vi tisti, ki boste rešili življene.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Duplek? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Duplek
Občina Duplek
Cesta 4. julija 106
Tel:(02) 684 09 11

Bodite prvi pri oddaji mnenja.