Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
7°C | 16°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 12°C
četrtek, 02.03.2017
1°C | 16°C
petek, 03.03.2017
2°C | 13°C
sobota, 04.03.2017
6°C | 17°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 9h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
7°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Režijski obrat novi izvajalec pokopališke ......


OBČINSKE

| |
07.05.2015      20:34
A A

Režijski obrat novi izvajalec pokopališke dejavnosti v občini DuplekDeli:


Obveščamo vas, da od ponedeljka, 11. 5. 2015, opravlja pokopališko dejavnost na pokopališčih na območju občine Duplek režijski obrat občine Duplek.


Občinski svet Občine Duplek je dne 22. 4. 2015 sprejet Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o lokalnih gospodarskih javnih službah v Občini Duplek, po katerem občina zagotavlja opravljanje pokopališke dejavnosti kot javne službe preko svojega režijskega obrata in ne več s podelitvijo koncesije. S tem je bil podan pravni temelj za razdor koncesijske pogodbe z dosedanjim koncesionarjem podjetjem Panek d.o.o.


Storitve režijskega obrata: izvajanje pogrebnih svečanosti in zagotovitev ozvočenja ter skrb za organizacijo javne pogrebne svečanosti; zagotovitev uporabe mrliške vežice za sprejem pokojnika; določanje mesta, datuma in ure pokopa, v dogovoru s svojci; izkop in zasip jame ter zaščita sosednjih grobov; prva  ureditev groba; vodenje evidence o grobovih in pokopih; opravljanje prekopov grobov in nadziranje raznih del na pokopališču; izvajanje dežurne pogrebne službe.

 

Storitve pogrebne dejavnosti, ki so predmet proste izbire občanov, za katere lahko torej občani sami izberejo izvajalca, so: urejanje dokumentacije; ureditev pokojnika, prevoz pokojnika; prodaja pogrebne opreme; slovo pred upepelitvijo, upepelitev; hladilni pokrovi; sestava in objava osmrtnic; govorniki; izvajanje melodij s trobento ali pozavnami, godba; pevci; solo pevec/pevka; molitev; izdelava in dostava žalnih aranžmajev.

 

Prijava pogreba in prevoz pokojnika:

  1. Pokličite zdravnika oz. mrliškega preglednika.
  2. Če smrt nastopi izven bolnišnice - npr. doma, pokličite pogrebno podjetje, ki bo opravilo prevoz preminule osebe in vam pomagalo organizirati pogreb.
  3. Oglasite se v pogrebnem podjetju, ki ste ga izbrali, v času njihovih delovnih ur, da se dogovorite glede pogreba in groba.

 

Občinski urad občine Duplek: v času uradnih ur tf. št. 02 684 09 20.

 

24 urna dežurna služba:

  • Almaja d.o.o.:  tf. št. 031 689 561
  • Maher komunalne storitve, Maher Marijan s.p., tf. št. 041 687 611

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Duplek? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Duplek
Občina Duplek
Cesta 4. julija 106
Tel:(02) 684 09 11
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9
28.02.2017
Danes ni dogodkov.
07.03.2017 | Kultura
Pravljična ura
07.03.2017 | Kultura
Pravljična ura

Bodite prvi pri oddaji mnenja.