Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo, občasno pretežno oblačno. Predvsem sredi dneva in popoldne se bodo pojavljale krajevne plohe in posamezne nevihte, kakšna lahko tudi še pozno zvečer ali ponoči. Ponekod bo pihal veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 21 do 25, na Primorskem do 27 stopinj C.
13°C | 24°C
četrtek, 25.05.2017
11°C | 21°C
petek, 26.05.2017
11°C | 23°C
sobota, 27.05.2017
13°C | 24°C
nedelja, 28.05.2017
10°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mednarodni simpozij in otvoritev stalne ......


KULTURA, TURIZEM, DOGODKI

| |
24.03.2014      14:38
A A

Mednarodni simpozij in otvoritev stalne razstave na Vurberku


V petek, 21. marca 2014, je v Kulturnem domu Korena potekal mednarodni simpozij z naslovom Rusi med drugo svetovno vojno in med NOB v Jugoslaviji


Odprtje razstave na gradu Vurberk. Foto: Sašo Korošec
Odprtje razstave na gradu Vurberk. Foto: Sašo Korošec
Deli:

Simpozij je potekal v organizaciji občine Duplek in Medikohistorične sekcije Slovenskega zdravniškega društva. Doc. dr. Sapač je uvodoma predstavil grad Vurberk, njegove začetke, žalosten konec in možnost rekonstrukcije gradu, v katerem je v 20.letih 20. stoletja začel delovati sanatorij ruskega Rdečega križa za pljučne bolezni.

 

V nadaljevanju so strokovnjaki iz Srbije in Hrvaške predstavili delovanje Rusov na zdravstvenem področju v času NOB. Vrhunec simpozija ša je bilo zagotovo obujanje spominov ga. Evgenije Korošec iz Bohinja, ki je živela Vurberku v času delovanja ruskega sanatorija.

 

Po končanem simpoziju je sledila slovesnost ob otvoritvi spominskega obeležja - seznam umrlih v sanatoriju na Vurberku in načrta pokopanih na pokopališču na Vurberku in otvoritev stalne razstave na gradu Vurberk, kjer se lahko obiskovalci seznanijo z zgodovino gradu Vurberk, verjetnim stavbnim razvojem gradu, njegovimi prostori, grajsko opremo, delovanjem ruskega Rdečega križa in dogajanjem na Vurberku danes.

 

Vse, ki se otvoritve razstae niste udeležili, vas vabimo, da si jo ogledate.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Duplek!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.