Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

jasno
Danes bo povečini sončno. Pihal bo šibak veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28 stopinj C.
10°C | 26°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
torek, 30.05.2017
12°C | 31°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 27°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
26°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dve medalji z prvih Evropskih iger v Bakuju ......


ŠPORT

| |
29.06.2015      22:50
A A

Dve medalji z prvih Evropskih iger v Bakuju tudi v DuplekNina in Kristina s trenerjem Ivico Miloševićem (Foto: Ivica Milošević)
Nina in Kristina s trenerjem Ivico Miloševićem (Foto: Ivica Milošević)
Deli:

V Bakuju v Azerbajdžanu so od 12. do 28. junija letos potekale prve Evropske igre pod pokroviteljstvom Evropskih olimpijskih komitejev (EOC) in na katerih je sodelovalo 6.342 športnikov iz 49. evropskih olimpijskih komitejev. Tekmovalci so nastopali v 20 športih v 31 disciplinah (25 olimpijskih in v 6 neolimpijskih). 

 

Najpomembnejše tekmovanje je bilo v judu, ker so igre štele tudi za evropsko prvenstvo, v nekaterih panogah, kot so strelstvo, teakwondo ali namizni tenis, pa so bile igre ena izmed kvalifikacijskih tekem za olimpijske igre v Riu de Janeiru. Prve evropske igre niso minile brez športnic iz Dupleka, saj sta na njih nastopili dve članici Judo kluba Duplek Kristina Vršič in Nina Milošević, prva v kategoriji do 48 kg, druga pa v kategoriji do 63 kg. Obe se kot članici slovenske članske ženske ekipe vračata iz Bakuja z bronastima medaljama.

 

Slovenija je na prvih Evropskih igrah osvojila pet medalj, štiri od njih pa so osvojili judoisti. Zlato je osvojil Sašo Bertoncelj v gimnastiki, reprezentanca v judu pa je dodala še eno srebrno - Tina Trstenjak v kategoriji do 63 kg) in tri bronaste - Ana Velenšek  v kategoriji do 78 kg, Rok Drakšič v kategoriji do 73 kg in ženska reprezentanca v kateri sta sodelovali tudi Nina in Kristina v ekipni konkurenci. V ekipni konkurenci, kjer so Slovenke osvojile bron, so zmagale Francozinje, drugo mesto so osvojile Nemke, drugo tretje mesto pa Italijanke.

 

V judu so bile podeljene dvojne medalje, za rezultate na Evropskih igrah in za Evropsko člansko prvenstvo 2015. Nina in Kristina sta nastopili tudi v posamični konkurenci, kjer pa se tokrat nista uvrstili v borbe za medalje.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Duplek!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.