Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-5°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 7h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-5°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Varna udeležba pešcev v cestnem prometu


NOVICE

| |
21.09.2015      16:11
A A

Varna udeležba pešcev v cestnem prometuDeli:

 

V oktobru 2015 se začenja nacionalna preventivna akcija za večjo varnost pešcev. Terenski preventivni akciji Večja varnost in vidnost pešcev na prehodih se pridružujeta tudi topliška občina in njen svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu. Javna agencija RS za varnost prometa bo za namen akcije in večjo varnost pešcev v prometu zagotovila odsevna telesa, ki jih bo mogoče prevzeti ob izvedbi preventivne akcije in kasneje v TIC-u.

 

Preventivna akcija bo potekala v četrtek, 1. oktobra 2015, v pozno popoldanskem oz. večernem času, ko je vidljivost zmanjšana in je za varno udeležbo v prometu treba uporabiti odsevna telesa.

 

Po podatkih Javne agencije RS za varnost prometa delež umrlih pešcev v lanskem letu predstavlja 13 % med vsemi smrtnimi žrtvami prometnih nesreč. Povečuje se število hudo poškodovanih pešcev. Med pešci so najbolj ogroženi starejši ter otroci in mladostniki.

 

Večina prometnih nesreč z udeležbo pešcev se zgodi znotraj naselij. Med vzroki za prometne nesreče z najhujšimi posledicami za pešce so tudi neupoštevanje in odvzem prednosti pri prečkanju ceste, tudi na označenih prehodih za pešce. Največ tovrstnih prometnih nesreč z udeležbo pešcev se zgodi v jesensko-zimskih mesecih, od oktobra do marca, v popoldanskem oziroma večernem času, ko je vidljivost najslabša.

 

Pešci iz Dolenjskih Toplic: bodimo odgovorni udeleženci v prometu, upoštevajmo pravila ravnanja v cestnem prometu, v popoldanskem in večernem času poskrbimo, da bomo z uporabo odsevnih teles kot udeleženci v cestnem prometu vidni, saj vidnost v prometu pomeni tudi večjo varnost za vse udeležence v cestnem prometu.

 

HELENA GORŠE, predsednica Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Dolenjske Toplice

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Vrelec
Vrelec
SOKOLSKI TRG 4
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
21.01.201 | Družabni dogodki
Kmečka tržnica
24.01.201 | Šport
DRUŠTVENI PLANINSKI POHOD
26.01.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
28.01.201 | Družabni dogodki
Kmečka tržnica
19.01.201 | Tečaji in delavnice
RAZLIKE MED NARAVNIMI IN INDUSTRIJSKIMI KOZMETIČNIMI IZDELKI
20.01.2017 | Družabni dogodki
DRUŠTVENO POPOLDANSKO SREČANJE V DRČI PRI ŠENTJERNEJU
20.01.2017 | Družabni dogodki
Pogovorni večer s Ferijem Lainščkom (vodi Carmen L. Oven)
21.01.201 | Družabni dogodki
Kmečka tržnica
24.01.201 | Šport
DRUŠTVENI PLANINSKI POHOD

Bodite prvi pri oddaji mnenja.