Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | 0°C
sobota, 19.01.2017
-5°C | -1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | 1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-8°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tabor mladih Moč humanosti


NOVICE

| |
09.07.2015      13:48
A A

Tabor mladih Moč humanosti


V začetku letošnjih počitnic je v naši občini prvič potekal že 10. tabor za mlade prostovoljce Rdečega križa pod okriljem Območnega združenja RK Novo mesto in v sodelovanju naše krajevne organizacije. Na njem je sodelovalo 27 srednješolcev iz osmih srednjih šol in pet mentorjev. Bivali so v topliški osnovni šoli, kjer so poskrbeli tudi za njihovo prehrano.


Deli:

 

Pri pripravi programa sem sodelovala tudi sama, saj je bilo potrebnih kar nekaj dogovorov na terenu. V dopoldanskem času so mladi obiskali občane v domovih starejših občanov (Črnomelj in Novo mesto), posamezne jubilante tudi na domovih, se z njimi pogovarjali, prisluhnili njihovim zanimivim življenjskim zgodbam in pri posameznikih opravili tudi manjša hišna dela. Pri socialno ogroženi družini v Podhosti so uredili okolico in zložili drva za zimo. V popoldanskem času pa smo poskrbeli, da so se pod vodstvom Primoža Primca sprehodili po Toplicah in spoznali občinsko središče. Ogledali so si tudi Bazo 20 ter novo učno pot, ki je nastala s pomočjo pridnih rok učencev in mentorjev domače šole. V sodelovanju s Termami Dolenjske Toplice so se osvežili v zunanjem bazenu in si zvečer pripravili piknik na jasi. Ob večerih pa so potekale športne dejavnosti in mladi so prek socialnih iger ter različnih delavnic spoznavali zgodovino in delovanje Rdečega križa in Rdečega polmeseca ter se medsebojno spoznavali in se povezovali.

V njihovem in svojem imenu se zahvaljujem vodstvu osnovne šole in Term Dolenjske Toplice, domačim  gasilcem in Primožu Primcu, ki so pripomogli, da so se mladi prostovoljci na taboru lepo počutili in spletli nova medsebojna prijateljstva ter si nabrali pozitivne medgeneracijske izkušnje. Hvala tudi mentorjem za dobro vodstvo in razumevanje z mladimi. Zahvala pa gre tudi vsem prostovoljcem s strani naših starejših krajanov, ki so jim v tem tednu polepšali skupne trenutke. Tudi zame je bil ta teden druženja z njimi nekaj posebnega, saj so me popeljali v čas mojega nepozabnega pedagoškega poslanstva. Hvala jim in lepe počitnice jim želim.

IVANA PELKO, KORK Dolenjske Toplice
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dolenjske Toplice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
21.01.201 | Družabni dogodki
Kmečka tržnica
24.01.201 | Šport
DRUŠTVENI PLANINSKI POHOD
26.01.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
28.01.201 | Družabni dogodki
Kmečka tržnica
20.01.2017 | Družabni dogodki
DRUŠTVENO POPOLDANSKO SREČANJE V DRČI PRI ŠENTJERNEJU
20.01.2017 | Družabni dogodki
Pogovorni večer s Ferijem Lainščkom (vodi Carmen L. Oven)
21.01.201 | Družabni dogodki
Kmečka tržnica
24.01.201 | Šport
DRUŠTVENI PLANINSKI POHOD
26.01.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM

Bodite prvi pri oddaji mnenja.