Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 10.12.2016

jasno
Danes bo pretežno jasno, v Slovenski Istri bo občasno nizka oblačnost. Najvišje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
-3°C | 12°C
nedelja, 11.12.2016
-4°C | 10°C
ponedeljek, 12.12.2016
2°C | 8°C
torek, 13.12.2016
-6°C | 2°C
sreda, 14.12.2016
-6°C | 6°C
Opozorila
Sobota, 10.12.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
12°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tabor mladih Moč humanosti


NOVICE

| |
09.07.2015      13:48
A A

Tabor mladih Moč humanosti


V začetku letošnjih počitnic je v naši občini prvič potekal že 10. tabor za mlade prostovoljce Rdečega križa pod okriljem Območnega združenja RK Novo mesto in v sodelovanju naše krajevne organizacije. Na njem je sodelovalo 27 srednješolcev iz osmih srednjih šol in pet mentorjev. Bivali so v topliški osnovni šoli, kjer so poskrbeli tudi za njihovo prehrano.


Deli:

 

Pri pripravi programa sem sodelovala tudi sama, saj je bilo potrebnih kar nekaj dogovorov na terenu. V dopoldanskem času so mladi obiskali občane v domovih starejših občanov (Črnomelj in Novo mesto), posamezne jubilante tudi na domovih, se z njimi pogovarjali, prisluhnili njihovim zanimivim življenjskim zgodbam in pri posameznikih opravili tudi manjša hišna dela. Pri socialno ogroženi družini v Podhosti so uredili okolico in zložili drva za zimo. V popoldanskem času pa smo poskrbeli, da so se pod vodstvom Primoža Primca sprehodili po Toplicah in spoznali občinsko središče. Ogledali so si tudi Bazo 20 ter novo učno pot, ki je nastala s pomočjo pridnih rok učencev in mentorjev domače šole. V sodelovanju s Termami Dolenjske Toplice so se osvežili v zunanjem bazenu in si zvečer pripravili piknik na jasi. Ob večerih pa so potekale športne dejavnosti in mladi so prek socialnih iger ter različnih delavnic spoznavali zgodovino in delovanje Rdečega križa in Rdečega polmeseca ter se medsebojno spoznavali in se povezovali.

V njihovem in svojem imenu se zahvaljujem vodstvu osnovne šole in Term Dolenjske Toplice, domačim  gasilcem in Primožu Primcu, ki so pripomogli, da so se mladi prostovoljci na taboru lepo počutili in spletli nova medsebojna prijateljstva ter si nabrali pozitivne medgeneracijske izkušnje. Hvala tudi mentorjem za dobro vodstvo in razumevanje z mladimi. Zahvala pa gre tudi vsem prostovoljcem s strani naših starejših krajanov, ki so jim v tem tednu polepšali skupne trenutke. Tudi zame je bil ta teden druženja z njimi nekaj posebnega, saj so me popeljali v čas mojega nepozabnega pedagoškega poslanstva. Hvala jim in lepe počitnice jim želim.

IVANA PELKO, KORK Dolenjske Toplice

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dolenjske Toplice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
December 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
10.12.201 | Turizem
Kmečka tržnica
11.12.2016 | Turizem
Večer ljudskega petja
15.12.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
15.12.2016 | Družabni dogodki
DRUŠTVENO SILVESTROVANJE
17.12.201 | Turizem
Kmečka tržnica
10.12.201 | Turizem
Kmečka tržnica
11.12.2016 | Turizem
Večer ljudskega petja
13.12.201 | Šport
POHOD IN MEDRUŠTVENO SREČANJE
13.12.2016 | Družabni dogodki
ZAKLJUČEK LITERARNEGA IN LIKOVNEGA NATEČAJA VESELI DECEMBER
13.12.2016 | Kultura
Medgeneracijsko branje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.