TOPLIŠKI LOKOSTRELCI USPEŠNO ŠTARTALI V NOVEM ......

| |
17.02.2016      17:29

TOPLIŠKI LOKOSTRELCI USPEŠNO ŠTARTALI V NOVEM LETU

Lokostrelski klub Dolenjske Toplice letos vstopa v šestnajsto leto svojega delovanja.

V tem času se je lokostrelstvo kot šport zelo razvilo in spodbudilo mnoge, ki z ljubiteljskim delovanjem uresničujejo svoje interese na področju športa in s tem prispevajo k bogatenju športnega življenja v občini in tudi v širši okolici. Šport, ki je mojstrstvo samonadzora in koordinacije je aktivnost, za katere je potrebna izredna osredotočenost, usmerjenost, popoln nadzor ravnotežja, skladnost in odličen občutek za strel. Prispevek kluba in njegovih članov je zavzemanje za spoznavanje lokostrelstva, priprava tekmovalcev na različna tekmovanja in organizacijo tekme. Popularizacija te športne discipline je zelo zrasla, saj se čedalje več mladih udeležuje treningov in tudi tekma, ki jo vsako leto organizira naš klub, je med najbolj obiskanimi v državi.

Klub je imel v začetku leta redno skupščino, na kateri smo člani izvolili novega predsednika. Ta je postal Bojan Brulc, ki je zamenjal dosedanjega Iztoka Finka. Pregledali smo poslovanje kluba v preteklem letu in določili nove naloge in izzive za letošnje leto.

V januarju so imeli lokostrelci že prvo pomembno tekmovanje. Za slovenski dvoranski pokal (disciplina 18m dvoranski krog) v Ilirski Bistrici dne 09.01.2016 je Barbra Pia Križe med članicami z ukrivljenim lokom osvojila 3.mesto, Iztok Fink je bil s sestavljenim lokom 6. med člani, Matic Brulc pa 10. Med kadeti in kadetinjami so nastopili Žan Lukšič (2.mesto), Manca Kumelj (4.mesto), Jure Štangelj (13.mesto) in Matej Šenica (14.mesto). Med dečki so se dobro uvrstili Erik Bele, ki je bil četrti, Nejc Honigman je osvojil šesto in Gašper Pršina sedmo mesto, deklica Danaja Manček Jerele pa četrto mesto. Dobro so se odrezali tudi mlajši dečki in deklice, in sicer je Aida Šaver osvojila 2.mesto, Luka Klemenčič je bil peti, Tadej Murn pa šesti.

Naslednja tekma za slovenski dvoranski pokal za mesec februar se je odvila v Mariboru dne 06.02.2016 in tam so se naši tekmovalci še bolje izkazali. Barbra Pia Križe je bila druga, Iztok Fink pa peti. Z ukrivljenim lokom je Žan Lukšič osvojil 2.mesto, Manca Kumelj je bila šesta, Blanka Gorše pa deseta. Med dečki, ki tekmujejo z ukrivljenim lokom nas je presenetil in zmagal Erik Bele, Gašper Pršina je bil četrti, Nejc Honigman pa deseti. Med mlajšimi, ki streljajo z golim lokom, pa sta nas razveselila Aida Šaver z drugim in Tadej Murn s petim mestom.

Čez teden dni pa je v Šempetru v Savinjski dolini 13.februarja 2016 potekalo lokostrelsko dvoransko državno prvenstvo osnovnih in srednjih šol (18m prilagojen dvoranski krog). Tekmovanja so se udeležili tekmovalci, ki so na regijskem prvenstvu dosegli predpisane norme. Tekmovalci našega kluba so zastopali šole, ki jih obiskujejo in s ponosom tudi naš klub, v katerem trenirajo veščino streljanja puščic z lokom v tarčo. Med dijaki je Žan Lukšič osvojil 2.mesto, Jure Štangelj pa je bil deveti. Med učenci in učenkami 7.-9.razred je v hudi konkurenci z ukrivljenim lokom Gašper Pršina zmagal, Manca Kumelj je bila odlična tretja, Danaja Manček Jerele četrta, prav tako je bil zelo dober četrti Erik Bele, Nejc Honigman je končal kot 18. in Matej Šenica 22. Med učenci in učenkami 4.-6.razred je Aida Šaver z golim lokom osvojila 3.mesto, Tadej Murn peto, Tomaž Pršina pa deseto mesto. OŠ Dolenjske Toplice je imela tudi dve ekipi in sestava Manca, Erik in Gašper so z odličnim rezultatom 820 osvojili tretje mesto med 40 ekipami osnovnih šol, druga ekipa v sestavi Blanka, Tadej in Matej pa so bili devetnajsti. Nastopila je tudi ekipa OŠ Vavta vas, ki so jo zastopali naši člani Aida, Vid in Nejc ter bili 27.

Kmalu tekmovalce čaka absolutno posamično in ekipno državno prvenstvo v Ljubljani (18m dvoranski krog) in že se nadejamo odličnih rezultatov.

Za konec še lokostrelski pozdrav: VSE V ZLATO!