Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-3°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-4°C | -2°C
četrtek, 19.01.2017
-9°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-10°C | -2°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 19h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h.
-3°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinski pohod na Polhograjsko grmado


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
28.04.2015      19:39
1
A A

Planinski pohod na Polhograjsko grmado


Mesec je šel kar prehitro naokrog in že je bila na vrsti nova planinska tura. Tokrat sem izbral Polhograjsko grmado (898 m), drugi najvišji vrh Polhograjskih dolomitov.


Deli:

V Dušanov avto je prisedla še četverica, tokrat z novo članico Martino, ki nas je s svojimi šalami že na poti spravila v dobro voljo.

Avto smo pustili v dolini pod vasjo Topol, nato pa peš nadaljevali po asfaltirani cesti proti Grmadi. Pri kmetiji odprtih vrat na Gonteh smo se razveselili še naših članov, zakoncev Černe, ki sta v hrib krenila nekoliko pred nami. Potem pa le še dobrih 20 minut in skupaj smo dosegli vrh.

Grmada ni tako visok vrh, se pa z njega razlega čudovit razgled na velik del Slovenije. Videli smo celotne Kamniške Alpe, na severu se je bohotil Triglav, na JZ Snežnik pa še naše Gorjance sem lahko pokazal. Da pa ne bi bila tura preveč enolična, smo napravili krožno pot mimo Tošča (1021 m) proti domu na Govejku. Le za trenutek sta Černetova omahovala, nato pa se odločila, da z nami nadaljujeta pot. "A je še daleč," je duhovičil Dušan, Tine si je zažel napolitanke, vsi pa bi raje hodili navzdol kot v klanec. V resnici pa nas je bila ena sama dobra volja, še posebej dobro razpoložena sta bila Černetova, ki bi jima bilo resnično žal, če ne bi šla z nami.

Na pol poti sem se resnično razveselil starega znanca, ki že leta in leta vsako leto ob tem času dela kopo in kuha oglje. Skupinska slika z njim bo ostala lep spomin.

V koči na Govejku nas je pričakala prijazna oskrbnica, nam vsem pa se je prileglo pivo. Samo še dobre pol ure v dolino in naša krožna pot je bila zaključena.

Ko sem videl, da so bili po opravljeni turi vsi člani srečni, se mi je porajala misel, da je včasih brezpredmetno spraševati, koliko ur bo trajala neka pot.

Kako prijetno je druženje v planinah, lahko izveste pri udeležencih ture: Martini Makše Fink, Vidi Šenica, Tinetu Šmidu, Dušanu Kraševcu ali pa pri meni. 

MARJAN MARKOVIČ
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV DOLENJSKE TOPLICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Dušan Kraševec
Dušan Kraševec Se strinjam0 Se ne strinjam0
Komentar poslan preko E pošte zakoncev Černe:

Draga organizatorja današnjega čudovitega pohoda – čista petka!

Pohod od Trnovca na Gonte, od tam na Grmado (898 m/nv) in nazaj, nato preko Malega Tošča do Mihelčičevega doma na Govejku (734 m/nv) in spet v dolino do gostišča Legastja – s prijetnimi postanki ob malici, je skupaj trajal nekako 7 čudovitih a nepozabno kratkih uric.
Beseda “lepo” je preskromna, za čudovite razglede po zasneženih Julijskih Alpah in Karavanka. Hoja, ki se je vila po shojenih gozdnih poteh lagodno in nekajkrat prešla tudi v strmino, nam je pod budnim očesom vodje Marjana in vedno dobrovoljnim predsednikom Dušanom, ki nas je vseskozi vzpodbujal z dovtipnimi pripombami, da je to čisto lahko hoja – kot obljubljeno, čas vkljub zapihanosti mineval nevede hitro in prijetno, poleg vsega nam je bilo naklonjeno tudi vreme.
Le še več takšnih in podobnih srečanj.
LP – Brigita in Ludvik

09.05.2015 ob 8:11:22 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.201 | Družabni dogodki
Jutranja bralnica
17.01.201 | Šport
TORKOVI POHODI "SPOZNAJMO DOLENJSKO"
17.01.2017 | Kultura
Urica pravljic in ustvarjalna delavnica
21.01.201 | Družabni dogodki
Kmečka tržnica
24.01.201 | Šport
DRUŠTVENI PLANINSKI POHOD
17.01.201 | Družabni dogodki
Jutranja bralnica
17.01.201 | Šport
TORKOVI POHODI "SPOZNAJMO DOLENJSKO"
17.01.2017 | Kultura
Urica pravljic in ustvarjalna delavnica
19.01.201 | Tečaji in delavnice
RAZLIKE MED NARAVNIMI IN INDUSTRIJSKIMI KOZMETIČNIMI IZDELKI
20.01.2017 | Družabni dogodki
DRUŠTVENO POPOLDANSKO SREČANJE V DRČI PRI ŠENTJERNEJU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.