Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.01.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, predvsem v južni in deloma osrednji Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem popoldne in zvečer zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-6°C | -1°C
torek, 17.01.2017
-3°C | -2°C
sreda, 18.01.2017
-5°C | -2°C
četrtek, 19.01.2017
-9°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-9°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 12h
Danes bo na Primorskem sprva pihala zmerna burja, ki se bo popoldne in zvečer krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-6°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Sedmo srečanje prostovoljk in prostovoljcev


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
31.05.2015      21:58
A A

Sedmo srečanje prostovoljk in prostovoljcevDeli:

V tednu prostovoljstva, ki ga v sodelovanju z drugimi organizacijami pripravlja Slovenska filantropija in je trajal od 18. do 24. maja, so člani Društva upokojencev Kanal ob Soči pripravili tradicionalno, že sedmo srečanje prostovoljk in prostovoljcev, članov društev upokojencev iz Pokrajinske zveze društev upokojencev (PZDU) severne Primorske in PZDU Dolenjske in Bele krajine, ki so vključeni v projekt Starejši za višjo kakovost življenja doma. Namen tedna prostovoljstva je prek različnih dejavnosti usmeriti pozornost javnosti na vsa področja prostovoljstva. Slogan letošnjega tedna je bil Vse generacije, vse barve, vsa znanja. Z ljubeznijo.

Projekt Starejši za starejše, kot ga skrajšano imenujejo, izvajajo društva upokojencev. Tudi naše. Podporo jim nudita PZDU in pokrajinska koordinatorica Nada Povše. Prostovoljci obiskujejo starejše nad 69 let, ugotavljajo, ali potrebujejo pomoč in jim jo nudijo ali jo pomagajo organizirati. V topliški občini je letos 471 starejših od 69 let. Cilj projekta je, da bi starejši čim dlje ostali doma.

23. maja zgodaj zjutraj smo se z avtobusom odpeljali proti Kanalu ob Soči. Prijazne prostovoljke, članice DU Kanal ob Soči, in učenki tamkajšnje OŠ so nas pričakale s kruhom in soljo. Ta čas nam je igrala godba na pihala iz Deskel. V športni dvorani OŠ so nam pripravili program. V njem so vrtičkarji, osnovnošolci pa tudi odrasli peli, plesali in nas lepo zabavali. Nagovorili so nas župan občine Kanal, predsednik DU Kanal, predsednik PZDU severne  Primorske, predsednik PZDU Dolenjske in Bele krajine, ravnateljica OŠ Kanal in koordinatorka projekta NET- AGE. V prostorih šolr je sekcija ročnih del DU Kanal pripravila razstavo ročnih del, vredno ogleda.

Po pozdravnem delu smo se na osnovi želja razdelili v skupine za oglede kulturnih, etnografskih, zgodovinskih in turističnih znamenitosti. Tri skupine so si ogledale mesto in njegove znamenitosti (kanalski most, Neptunov vodnjak, cerkev Marijinega Vnebovzetja, kontrado - srednjeveški trg), tri so se z avtobusi odpeljale na ogled črpalne hidroelektrarne Avče, cerkve v Nadavčah in avškega meteorita, ki je pred 100 leti padel na Slovenijo, dve pa sta se odpeljali na ogled tovarne Salonit in medgeneracijskega centra v Desklah.

Po ogledih so nam postregli z dobrim kosilom. Prijetno smo klepetali, se družili, pa še harmonikar nas je zabaval. 

Sledil je zaključni del našega druženja. Znova so nas razveselili s pesmijo in plesom. Pozdravila nas je vodja projekta Starejši za starejše v Sloveniji Rožca Šonc, prenesli pa so nam tudi pozdrave dr. Mateje Kožuh Novak. Izrečeno je bilo veliko lepih besed o prostovoljcih, prostovoljstvu in njegovem pomenu, zlasti pri skrbi za starejšo generacijo.

Imeli smo se lepo. Ves dan je deževalo, a nas to ni čisto nič motilo.

Naj zaključim s stavkom: »Prostovoljci so ljudje širokih src, ki so pripravljeni pomagati vsakomur ob vsaki uri.«

MILICA LUKŠIČ, DU Dolenjske Toplice
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV DOLENJSKE TOPLICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.01.201 | Tečaji in delavnice
KUHARSKA DELAVNICA: POLNIZRNATI IN ZELENJAVNI NJOKI
17.01.201 | Družabni dogodki
Jutranja bralnica
17.01.201 | Šport
TORKOVI POHODI "SPOZNAJMO DOLENJSKO"
17.01.2017 | Kultura
Urica pravljic in ustvarjalna delavnica
21.01.201 | Družabni dogodki
Kmečka tržnica
24.01.201 | Šport
DRUŠTVENI PLANINSKI POHOD
16.01.201 | Tečaji in delavnice
KUHARSKA DELAVNICA: POLNIZRNATI IN ZELENJAVNI NJOKI
17.01.201 | Družabni dogodki
Jutranja bralnica
17.01.201 | Šport
TORKOVI POHODI "SPOZNAJMO DOLENJSKO"
17.01.2017 | Kultura
Urica pravljic in ustvarjalna delavnica
19.01.201 | Tečaji in delavnice
RAZLIKE MED NARAVNIMI IN INDUSTRIJSKIMI KOZMETIČNIMI IZDELKI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.