Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

delno oblačno
Danes bo povečini sončno. Zjutraj bo ponekod v severni in vzhodni Sloveniji nizka oblačnost, ki bo dopoldne razpadla. Popoldne bo oblačnost od zahoda pričela naraščati. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
4°C | 21°C
torek, 02.05.2017
7°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 21°C
četrtek, 04.05.2017
7°C | 19°C
petek, 05.05.2017
7°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 1.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Podhoščani poskrbeli za varnost sprehajalcev ...


PROSTOVOLJSTVO

| |
01.05.2016      8:30
A A

Podhoščani poskrbeli za varnost sprehajalcevMost preko Crkavnika (Foto: Anica Höfferle)
Most preko Crkavnika (Foto: Anica Höfferle)
Deli:

Širši javnosti je verjetno malo znano, da imamo v Podhosti sprehajalno pot, saj je ne najdemo med »Topliškimi turističnimi potmi«. Razlog za to je verjetno v tem, ker stezica ob Radešci, Krki in Crkavniku poteka po travnikih, ki so v zasebni lasti in ker je ob narasli vodi večji del poti poplavljen.

Naša pot – imenuje se Bobrova steza - je speljana preko Crkavnika in preko travnikov, kjer je precej globokih jarkov. Na teh »ovirah« je most in nekaj brvi. Ti prehodi so bili že vsi precej dotrajani in kot taki nevarni za sprehajalce; da je pot spet varna, je poskrbela skupina sovaščanov. V velikonočnem času so sanirali most in brv preko Crkavnika  ter brvi preko jarkov. Zamenjali so dotrajane deske in obnovili zaščitne ograje. Za počitek in užitek sprehajalcem so postavili tudi klopce. Verjetno je najbolj slikovit pogled  s klopce, ki je nameščena ob stari vrbi na sotočju Krke in Radešce. Za opravljeno delo ekipi sovaščanov in vsem, ki so karkoli in kakorkoli prispevali k obnovi poti, prisrčna hvala. Najlepša hvala tudi vsem lastnikom travnikov. 

Pripravila: Anica Höfferle
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dolenjske Toplice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
01.05.2017
Danes ni dogodkov.
09.05.201 | Šport
DRUŠTVENI POHOD NA MIRNO GORO
09.05.201 | Družabni dogodki
MEDKULTURNOST - NAŠE BOGASTVO
02.05.201 | Šport
POHOD IN MEDDRUŠTVENO SREČANJE NA MAKUTAH
09.05.201 | Šport
DRUŠTVENI POHOD NA MIRNO GORO
09.05.201 | Družabni dogodki
MEDKULTURNOST - NAŠE BOGASTVO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.